Kim jest Margarita Simonyan?

i

Autor: EAST NEWS Kim jest Margarita Simonyan?

Liderka rosyjskiej propagandy zaskoczyła

Margarita Simonian odcina się od Władimira Putina? Zaskakujące słowa szefowej propagandy

2022-10-03 15:40

Margarita Simonian (42 l.) to osoba, do której już przylgnął przydomek "Usta Kremla". Szefowa telewizji Russia Today przez lata wiernie nadawała przekaz, który dyktował jej sam lider, Władimir Putin (72 l.). Coś jednak musiało się zmienić w relacji dyktatora i szefowej propagandy. Pojawiła się seria zaskakujących wpisów w mediach społecznościowych.

Zaskakująca seria wpisów pojawiła się na koncie Margarity Simonian na Twitterze. Szefowa propagandowej telewizji Russia Today zwykła dotąd tłumaczyć niepowodzenia Rosjan na froncie wojny z Ukrainą, czy usprawiedliwiać sam konflikt.Będziemy musieli to odbudować wyzwolone tereny, które de facto należą do nas. I nie boję się użyć tego słowa - pisała chociażby o okupowanych przez Rosjan terytoriach Ukrainy.

Margarita Simonian zmienia ton. Ucieka z tonącego statku?

W ostatnim czasie szefowa kremlowskiej propagandy wyraźnie zmienia jednak ton. Wskazują na to wpisy na Twitterze, w których nie wprost tłumaczy się i próbuje zdjąć z siebie odpowiedzialność za to, co dzieje się obecnie w Ukrainie.Ja też jestem społeczeństwem. Nie jestem władzą. Ponieważ pokazują mnie w telewizji, nie mam władzy - czytamy na profilu Simonian.

Próby odcięcia się od kremlowskiej wierchuszki szły jednak dalej. Szefowa Russia Today złożyła bowiem w internecie ciekawą deklarację. - Nigdy nie zajmę się polityką. Po prostu kocham moich ludzi i służę moim ludziom. Nie dla urzędników. Niektórzy z nich są dobrzy, niektórzy źli, niektórzy są śmieciami - czytamy na Twitterze.

Bohaterka propagandowych programów wyraźnie umniejsza swoją rolę w machinie państwowej. - Jestem dokładnie tą samą częścią społeczeństwa, małą częścią i czuję się dokładnie tak samo, jak czuje się społeczeństwo - napisała Margarita Simonian.

Katarzyna Chawryło z Ośrodka Studiów Wschodnich: "Ważny znak!"

Analityczka OSW biegła w sprawach Rosji zwraca uwagę na gorączkowe wybielanie się przez Simonian. Katarzyna Chawryło wskazuje, że redaktorka naczelna Russia Today niejednokrotnie na antenie swojego medium wzywała do ludobójstwa Ukraińców i podżegała do brutalności. - Jej rola w kremlowskiej machinie propagandowej jest kluczowa! Chyba obleciał ją strach. Ważny znak! - podkreśla ekspertka.

Poniżej galeria, w której znajdziecie "aniołki Putina", czyli najniebezpieczniejsze kobiety Rosji

Sonda
Obawiasz się ataku Rosjan na Polskę?
Gen. Bieniek: Ukraińcy sami są chyba najmniej przestraszeni szantażem atomowym [Express Biedrzyckiej]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają