Marek Suski

i

Autor: Paweł Dąbrowski/SUPER EXPRESS Marek Suski

ZMIANY W RZĄDZIE

Marek Suski szczerze o dymisji Dworczyka. Wskazał, kto może go zastąpić na miejscu szefa KPRM

2022-09-30 10:01

Po czwartkowym (29 września) wyjazdowym posiedzeniu klubu PiS, szef klubu Ryszard Terlecki poinformował że Michał Dworczyk odejdzie z stanowiska szefa kancelarii premiera. Marek Suski już skomentował w mediach te wydarzenia. Zapytany o to, kto może zająć miejsce po Dworczyku, wspomniał jedno nazwisko.

Kto za Dworczyka w KPRM? Jest nazwisko. Mówią o Hoffmannie

Po wyjazdowym posiedzeniu klubu PiS pojawiła się wiadomość o dymisji Michała Dworczyka. Suski w piątek na antenie Polsatu pytany był, dlaczego szef KPRM Michał Dworczyk musi odejść ze stanowiska. - Pojawiły się, jak wiemy, liczne sytuacje, które nie służyły samemu ministrowi - powiedział poseł. Dodają, że: - Chodzi o włamanie na skrzynkę (mejlową), które dotknęło wielu z nas, mnie również, i te włamania ze strony naszego wschodniego sąsiada prawdopodobnie pochodzą, bo ślady pokazują właśnie tamtą stronę i próbę zdestabilizowania Polski - przyznał pytany, czy chodzi o mejle. - Myślę, że to jest decyzja, jeśli nastąpi, decyzja odpowiedzialności za Polskę - skwitował. Markowi Suskiemu zadano też pytanie dotyczące następcy Dworczyka na stanowisku szefa KPRM i czy pogłoski o tym, że może to być poseł Prawa i Sprawiedliwości Zbigniew Hoffmann, mają coś wspólnego z rzeczywistością. Kto może zostać nowym szefem kancelarii premiera?  - Zbigniewa Hoffmanna znam od wielu lat, to bardzo sprawny polityk i bardzo dobry urzędnik, więc jeśli to on miałby zastąpić Michała Dworczyka, to bym się nie zdziwił - przyznał.

Mateusz Morawiecki zostaje na stanowisku 

Oczywiście w czasie rozmowy z Suskim pojawił się też kwestia premiera Morawieckiego. Suski wskazał, że prezes Prawa i Sprawiedliwości wykluczył scenariusz ze zmianą premiera, jeśli chodzi o rekonstrukcję rządu, i to wykluczył całkowicie: - Argumentował to tym, że Mateusz Morawiecki dobrze sobie radzi i jest praca do wykonania, a tej sytuacji, w której jesteśmy trzeba iść do przodu i pracować dla Polski, a nie dokonywać zmian - powiedział. 

NIŻEJ ZOBACZYCIE GALERIĘ ZDJĘĆ Z WYJAZDOWEGO POSIEDZENIA KLUBU PIS: 

Express Biedrzyckiej - Bogusław GRABOWSKI - Ekonomista wskazał, co będzie największym zagrożeniem dla Polaków
Sonda
Kiedy lepiej się żyło? Za rządów: Gierka, Tuska czy Morawieckiego?