Ryszard Terlecki, Michał Dworczyk

i

Autor: Beata Olejarka/SUPER EXPRESS, Paweł Dąbrowski/SUPER EXPRESS Ryszard Terlecki, Michał Dworczyk

Zmiany w KPRM

Dworczyk odchodzi z KPRM. Terlecki: "Złoży rezygnację. To kwestia godzin lub dni"

2022-09-29 20:58

Według ustaleń tygodnika "Wprost" Michał Dworczyk złożył na ręce premiera rezygnację ze stanowiska szefa KPRM. Informację potwierdził szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

Dworczyk odchodzi z KPRM

Michał Dworczyk, dotychczasowy szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, rezygnuje ze stanowiska. Taką informację podał na podstawie swoich ustaleń "Wprost". Jak pisze internetowy tygodnik, pogłoski o odejściu Dworczyka krążyły od kilku dni. Początkowo wspominało się o perspektywie dymisji szefa KPRM. "Nasze źródła w PiS potwierdzają, że Dworczyk przestaje pełnić dotychczasową funkcję. Sam miał poprosić o możliwość odejścia" - napisał "Wprost".

Informację potwierdził po posiedzeniu klubu szef klubu PiS Ryszard Terlecki. - Minister Dworczyk złoży rezygnację. To kwestia godzin lub dni - powiedział. Jednocześnie podkreślił, że "wbrew medialnym spekulacjom nie będzie zmiany na stanowisku premiera". Wcześniej doniesieniom o dymisji Dworczyka zaprzeczał rzecznik rządu Piotr Müller.

Jak pisaliśmy niedawno "jego dymisja miała zostać przesądzona". Sprawa podejmowana była co najmniej kilkakrotnie w mediach, a pierwsze doniesienia dotyczące wyrzucenia Dworczyka z rządu pojawiły się już 15 miesięcy temu, gdy w czerwcu 2021 roku gruchnęła afera z mailami pochodzącymi rzekomo ze skrzynki polityka.

Michał Dworczyk stanowisko szefa KPRM objął 19 grudnia 2017 r. Wcześniej był wiceministrem obrony i bliskim współpracownikiem byłego ministra Antoniego Macierewicza. Pochodzi z Warszawy, był samorządowcem na Mazowszu. Przez wiele lat Michał Dworczyk był instruktorem i członkiem władz naczelnych Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. W ramach działalności w organizacjach pozarządowych m.in. stworzył i koordynował ogólnopolskie projekty, m.in. "Tropem Wilczym - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych" oraz "Strażnicy Narodowej Pamięci". 

Dworczyk o dymisji Kaczmarczyka: sprawa zostanie zamknięta dziś lub jutro
Sonda
Jesteś za dymisją Michała Dworczyka?
Listen to "Senator Jackowski demaskuje Morawieckiego i Kaczyńskiego! „DEZERCJA” [EXPRESS BIEDRZYCKIEJ]" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają