Małgorzata Zych

i

Autor: Pawel Wodzynski/East News

Wybory w Polsce

Marek Sawicki krótko: Małgorzata Zych spełniła warunek postawiony przez prezesa PSL i pozostaje naszą kandydatką do Senatu

2023-08-31 7:21

Wybory do Sejmu i Senatu coraz bliżej. Głosowanie zostało wyznaczone na 15 października, więc listy wyborcze dopinane są na ostatni guzik. Jednak nie wszystko idzie jak z płatka. Tak było w przypadku kandydatki PSL Małgorzaty Zych. Jednak sprawa skończyła się dla niej pomyślnie: - Małgorzata Zych spełniła warunek prezesa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza, nazwała Władimira Putina "zbrodniarzem wojennym" i pozostaje naszą kandydatką do Senatu – podkreślił poseł PSL Marek Sawicki.

Małgorzata Zych w wyborach w 2019 r. startowała z listy Konfederacji, do niedawna była również liderką tarnobrzeskiego Klubu Konfederacji. Blisko współpracowała z posłem tego ugrupowania Grzegorzem Braunem, a także m.in. współorganizowała w Tarnobrzegu konferencję "Stop Ukrainizacji Polski". W najbliższych wyborach jest kandydatką do Senatu zarekomendowaną przez PSL w ramach paktu senackiego w okręgu 54 (Stalowa Wola) na Podkarpaciu.

Kłopot PSL z Małgorzatą Zych rozwiązany. Kandydatka do Senatu wydała oświadczenie

We wtorek (29.08)  prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz podczas Campusu Polska Przyszłości w Olsztynie został zapytany, dlaczego osoby, które nawet dzisiaj nie są w stanie nazwać głośno Putina zbrodniarzem, są na listach demokratycznej opozycji. Kosiniak-Kamysz odparł, że jeżeli nie będzie ze strony Zych jasnej deklaracji potępienia Władimira Putina, tego co robi na Ukrainie, "to nie będzie naszą kandydatką".

W odpowiedzi na te słowa, Zych wydała w środę (30.08) oświadczenie, w którym nazwała prezydenta Rosji Władimira Putina "zbrodniarzem wojennym". - Małgorzata Zych spełniła warunek prezesa Władysława Kosiniaka-Kamysza i nazwała Putina zbrodniarzem wojennym – podkreślił w rozmowie z PAP Sawicki. W związku z tym – jak dodał – "pozostaje naszą kandydatką do Senatu".

W oświadczeniu Małgorzata Zych napisała m.in., że jednoznacznie potępia "brutalną agresję Rosji na Ukrainę". "Zbrodnie dokonywane przez Rosjan sprawiają, że Władimir Putin, decydujący o tej agresji, jest zbrodniarzem wojennym. Wszystkie zbrodnie, do jakich doszło podczas tej wojny, muszą zostać rozliczone, a ich autorzy ukarani" – podkreśliła kandydatka do Senatu.

W dalszej części oświadczenia Zych można przeczytać, że startując z rekomendacji PSL przyjmuje program oraz wartości, którymi kieruje się to ugrupowanie. "W tych wartościach zapisano stanie po stronie zasad demokratycznego państwa prawa, wolności oraz poszanowania godności ludzkiej, które w wojnie wywołanej przez Rosję są naruszane" – stwierdziła Zych.

SPRAWDŹ: Posłowie mają jak w raju! Za dwa miesiące lenistwa dostaną 30 tysięcy

QUIZ. Czy ta wypowiedź polityka jest prawdziwa? Pytania dla śledzących "Wiadomości" i "Fakty"

Pytanie 1 z 12
Czy to prawdziwa wypowiedź Donalda Tuska: "Gdy widzę te pląsy u Rydzyka, to jestem dumny z Polski"
Jan Strzeżek o odejściu Gowina z Porozumienia: "Wszystko może się zdarzyć. Chociaż zaprzeczać też nie mogę" [Sedno Sprawy]
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany