Małgorzata Zych

i

Autor: Pawel Wodzynski/East News

Trzecia Droga

Małgorzata Zych z PSL tłumaczy się z antyukraińskości. Wydała oświadczenie

2023-08-30 13:40

Małgorzata Zych, kandydatka do Senatu z list Trzeciej Drogi, zaczęła swoją kampanię od tłumaczenia się ze stosunku do Rosji i niechęci wobec Ukrainy. Jeszcze niedawno była zwolenniczką kontrowersyjnych haseł głoszonych przez Grzegorza Brauna z Konfederacji. Dziś jako kandydatka PSL deklaruje całkowitą zmianę w poglądach. - Potępiam brutalną agresję rosyjską na Ukrainie - napisała m.in w specjalnym oświadczeniu w mediach społecznościowych.

Małgorzata Zych została we wtorek 29 sierpnia zaprezentowana przez Szymona Hołownię i Władysława Kosiniaka-Kamysza jako kandydatka Trzeciej Drogi do Senatu. Szybko się jednak okazało, że dziennikarze przypomnieli jej kontrowersyjne deklaracje, w tym niechętny stosunek do Ukrainy oraz to, że zarzucała USA promowanie "tęczowej propagandy". Sama określała się wtedy jako kobieta Konfederacji i wspierała Grzegorza Brauna. 

Małgorzata Zych się tłumaczy: "Ja na wielkiej polityce się nie znam"

Zapytana na wtorkowej konferencji wprost, czy uważa, że Władimir Putin jest zbrodniarzem wojennym, Małgorzata Zych unikała odpowiedzi. - Drodzy państwo, ja na wielkiej polityce się nie znam - deklarowała. Na ratunek swojej kandydatce pospieszył  Władysław Kosiniak-Kamysz, chwaląc jej odwagę startu w trudnym dla PSL podkarpackim okręgu. - Myślę, że kto przychodzi na listy PSL, przyjmuje poglądy i wartości PSL - bronił Zych jej partyjny szef. 

Zych deklaruje w oświadczeniu: "Władimir Putin jest zbrodniarzem"

W środę, wywołana do tablicy kandydatka na senatorkę Trzeciej Drogi Małgorzata Zych opublikowała oficjalne oświadczenie, w którym jasno określa swoje aktualne stanowisko w stosunkach polsko-ukraińskich."W związku z kierowanymi pod moim adresem nieprawdziwymi zarzutami o moją rzekomą antyukraińskość publikuję poniższe stanowisko.: "W odpowiedzi na ponawiające się pytania jednoznacznie potępiam brutalna agresję rosyjską na Ukrainę. Zbrodnie dokonywane przez Rosjan sprawiają, że Władimir Putin, decydujący o tej agresji, jest zbrodniarzem wojennym - napisała m.in. na swoim koncie w X (dawny Twitter). - Wszystkie zbrodnie, do jakich doszło podczas tej wojny muszą zostać rozliczone, a ich autorzy ukarani - dodała Małgorzata Zych we wpisie. 

Czy to wystarczy, by przekonać do siebie elektorat Trzeciej Drogi, okaże się już za kilka tygodni przy urnach wyborczych.

Quiz. Co wiesz o wyborach parlamentarnych? Bez 5/10 lepiej nie głosuj!

Pytanie 1 z 10
Kto może wziąć udział w wyborach parlamentarnych?
Wieczorny Express - Oskar Szafarowicz