Grzegorz Napieralski

i

Autor: Tomasz Radzik/Super Express Grzegorz Napieralski

Nowe ustalenia "Super Expressu"

Marcin W. wpłacał pieniądze na stowarzyszenie żony Napieralskiego!

2022-10-25 4:50

Jak ustalił „Super Express”, spółka MM Group kontrolowana przez Marcina W., dokonała co najmniej dwóch wpłat na stowarzyszenie żony Grzegorza Napieralskiego (48 l.). Przypomnijmy, że po ujawnieniu zeznań W. poseł PO zdecydowanie odcinał się od powiązań finansowych z hochsztaplerem.

Zeznania Marcina W. W lipcu 2018 r.  W. złożył zeznania obciążające m.in. Grzegorza Napieralskiego

Marcin W. został zatrzymany w czerwcu 2014 r. Usłyszał zarzuty kierowania grupą przestępczą, a jego pracownicy – oszustw, wyłudzania podatku VAT i wyprania ok. 85 mln zł. W. zaczął współpracować z prokuraturą, dzięki czemu wyszedł na wolność już w maju 2016 r. W lipcu 2018 r. Marcin W. złożył zeznania obciążające m.in. Grzegorza Napieralskiego. Ostatnio ujawniła je prokuratura. Według tych zeznań w 2013 r. poseł PO miał odwrócić uwagę posłanki B. badającej sprawę zanieczyszczania środowiska przez składy węglowe należące do W. „Powiedziałem mu o tych moich problemach z poseł B. On powiedział, że mi ją »spacyfikuje«, ale muszę przelać na konto fundacji [...], w której to na harfie grały jego córki bądź córka, kwotę 30 lub 20 tys. zł”, powiedział W., zeznając przed Prokuraturą Okręgową w Łodzi. Warto dodać, że Małgorzata Napieralska jest członkiem zarządu stowarzyszenia Harfa Dzieciom, gdzie W. obiecał przelać pieniądze. – Insynuacje równie wiarygodne jak oświadczenie Rydzyka, że jego maybach to prezent od bezdomnego – komentował Napieralski po publikacji zeznań. Przyznał jednak, że zna Marcina W.

Tymczasem, jak ustalił „Super Express”, z konta firmy MM Group należącej do W. na konto fundacji Harfa Dzieciom faktycznie wypłynęły co najmniej dwie darowizny. Jedna we wrześniu 2013 r. w kwocie 10 tys. zł, a druga styczniu 2014 r. o wartości 3 tys. zł. 

Małgorzata (44 l.) i Grzegorz Napieralscy nie odpowiedzieli w poniedziałek (24 października) na nasze pytania, nie odbierali telefonów. Także fundacja Harfa Dzieciom od kilku dni nie odpowiada na pytania o darowizny od spółek hochsztaplera. 

Kim jest Marcin W.? Był wspólnikiem Falenty

Przypomnijmy, że Marcin W. był wspólnikiem Marka Falenty, biznesmena skazanego za aferę taśmową, która w dużej mierze odpowiadała za klęskę wyborczą PO w 2015 r. W ujawnionych zeznaniach W. przekonywał o swoich politycznych kontaktach. Twierdził m.in, że wręczył łapówkę synowi Donalda Tuska. Lider PO zdecydowanie oświadczył, że absolutnie nie doszło do takiej sytuacji.

Express Biedrzyckiej - dr Małgorzata BONIKOWSKA
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany