Sławomir Mentzen

i

Autor: Piotr Lampkowski

Wybory 2023

Majątek Sławomira Mentzena to wielka tajemnica. Co ma polityk Konfederacji?

2023-09-12 11:23

Majątek Sławomira Mentzena to wielka tajemnica. Wiadomo, że jeden z liderów Konfederacji, który z listy tej partii startuje w wyborach parlamentarnych 2023 - w okręgu nr 19, czyli w Warszawie. Mentzen jest przedsiębiorcą, ale nie wiadomo, jaki ma majątek. To pilnie strzeżona tajemnica.

Sławomir Mentzen w wyborach 2023 startuje do Sejmu jako "jedynka" Konfederacji z Warszawy. Sławomir Mentzen ukończył studia ekonomiczne na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, a przez wielu jest uznawany za eksperta od podatków. Ma też licencjat z fizyki teoretycznej, co może zaskakiwać. Pierwszym przedsięwzięciem Mentzena był kantor wymiany walut. 

Tajny majątek Sławomira Mentzena. Co posiada polityk Konfederacji?

Później otworzył z Karolem Kapicą kancelarię rachunkowo-podatkową (Mentzen i Kapica). W 2021 r. polityk Konfederacji otworzył własną kancelarię, która specjalizuje się w optymalizacji podatkowej. Firma świadczy usługi rachunkowo-księgowe i doradztwa podatkowego. Firma reklamuje się tak: - Nie dzielimy klientów na „małych” i „dużych”, bo wierzymy, że każdy może osiągnąć więcej. Chcemy być dumni z Twoich osiągnięć, dlatego zapewnimy Ci wsparcie, którego potrzebujesz na początku swojej drogi. Najlepsze doradztwo, najlepsze webinary i tyle konsultacji ile potrafisz unieść, czy to jasne? Kiedy odkręcisz kran u nas w biurze, będzie z niego płynął Johnny Walker. A jak będziesz chciał założyć spółkę… to jeden z naszych chłopców założy Ci spółkę w takim kolorze, w jakim tylko będziesz potrzebował. Firma Mentzena ma oddziały w Toruniu, Warszawie i Gdańsku. Oprócz tego Sławomir Mentzen był właścicielem sklepu z bronią myśliwską, a od 2020 r. jest właścicielem browaru rzemieślniczego firmowanego jego nazwiskiem. 

Pytany przez Fakt o swój majątek Mentzen nie zamierzał się dzielić tą wiedzą i ucinał pytania: - Nie widzę żadnego powodu, żeby na razie ujawniać tego rodzaju informacje, nie jestem posłem, jestem osobą prywatną i nie jestem zobowiązany do ujawniania swojego majątku.

CZYTAJ: Apel do Hołowni, Tuska i Mentzena: Jaki macie majątek? Pokażcie swoje konta!

Wiadomo natomiast, że Sławomir Mentzen mieszka w pięknym domu, do którego nas zaprosił. Widać, że ma luksusowe wnętrza modnie wyposażone - ZOBACZ ZDJĘCIA.

Quiz. Co wiesz o wyborach parlamentarnych? Bez 5/10 lepiej nie głosuj!

Pytanie 1 z 10
Kto może wziąć udział w wyborach parlamentarnych?
Politycy od Kuchni - Sławomir Mentzen