5. posiedzenie Sejmu X kadencji. Przed Sejmem stawili się Maciej Wąsik i Mariusz Kamiński w otoczeniu posłów PiS

i

Autor: Artur Hojny/SUPER EXPRESS 5. posiedzenie Sejmu X kadencji. Przed Sejmem stawili się Maciej Wąsik i Mariusz Kamiński w otoczeniu posłów PiS

za co?

Maciej Wąsik skazany. Musi przeprosić

2024-02-23 17:36

Sąd Apelacyjny w Warszawie podtrzymał wyrok sądu pierwszej instancji dotyczący sprawy Macieja Wąsika. Były wiceszef MSWiA został pozwany przez Fundację Otwarty Dialog, oskarżoną o rozpowszechnianie oszczerstw pod adresem tej organizacji. Radio Zet donosi, że polityk będzie musiał teraz zapłacić znaczną sumę pieniędzy.

Bartosz Kramek, współzałożyciel Fundacji, skomentował decyzję Sądu Apelacyjnego, mówiąc w rozmowie z Wirtualną Polską, że "Wąsik posługiwał się oszczerstwem w interesie politycznym własnej partii". Maciej Wąsik był oskarżany o szerzenie nieprawdziwych informacji, w tym o pranie brudnych pieniędzy oraz rzekome powiązania z Rosją.

Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał Wąsikowi złożenie publicznego przeproszenia za krzywdzące wypowiedzi skierowane w stronę Fundacji Otwarty Dialog i nałożył na niego karę finansową. Teraz Sąd Apelacyjny utrzymał to orzeczenie w mocy.

Bartosz Kramek podkreślił, że wyrok zapadł po wielu latach od złożenia pozwu, co pokazuje, jak długo trwał proces sądowy. Kramek oskarżył Wąsika o wykorzystywanie oszczerstw dla celów politycznych oraz o próby unikania odpowiedzialności.

Nie pierwszy to raz, kiedy Maciej Wąsik spotkał się z niekorzystnym wyrokiem sądowym. W grudniu 2023 roku został skazany, razem z Mariuszem Kamińskim, na karę więzienia za swoje działania związane z tzw. aferą gruntową z czasów pierwszych rządów PiS. Obydwaj politycy stracili wówczas mandaty poselskie, jednakże utrzymywali, że wciąż są parlamentarzystami.

W galerii poniżej zobaczycie, jak wyglądały przepychanki pod sejmem z udziałem Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika:

Wąsik i Kamiński pod sejmem
Sonda
Co myślisz o ułaskawieniu Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika?