Jarosław Kaczyński, Paweł Kukiz

i

Autor: Tomasz Radzik/Super Express

Rozbieżne punkty widzenia polityków

Kukiz stawia PiS warunki. Jeśli Kaczyński ich nie spełni, wystartuje w wyborach do Senatu

2023-07-26 5:10

Prezes PiS jest przekonany, że z list jego partii wystartuje do wyborów Paweł Kukiz (60 l.). Sam zainteresowany czeka na wcześniejsze spełnienie jego warunków. - Dopóki nie będę miał podpisanych przez Jarosława Kaczyńskiego (74 l.) postulatów programowych Kukiz'15, nie mogę powiedzieć, że wystartuję w wyborach z list Zjednoczonej Prawicy - mówi nam poseł Kukiz.

Wciąż ważą się polityczne losy Pawła Kukiza

Niedawno zapytaliśmy lidera PiS, czy Paweł Kukiz znajdzie się on na listach Zjednoczonej Prawicy. - Tak. Z mojej strony wszystko jest dopięte w tej sprawie – poinformował Jarosław Kaczyński, ale nie chciał zdradzić, czy Kukiz będzie „jedynką” w Opolu, gdyż między politykami nie ma wciąż zawartego w tej sprawie porozumienia.

Czyli jednak nie wszystko jest dopięte? - Dopóki nie będę miał podpisanych przez prezesa PiS postulatów programowych Kukiz'15, nie mogę powiedzieć, że wystartuję w wyborach z list Zjednoczonej Prawicy – powiedział nam Kukiz.

- Ja nie muszę być w Sejmie. Jestem w nim tylko dla pro obywatelskich postulatów. Jeśli więc się okaże, że z jakiś powodów PiS nie podpisze ze mną umowy na ich realizację, to nie wystartuję w wyborach do Sejmu. Zastanowię się nad Senatem – dodał polityk. Paweł Kukiz podpisał w czerwcu 2021 r. umowę z Kaczyńskim na kilka postulatów i PiS się z niej wywiązało. - Pozostały mi jeszcze zmiana ordynacji wyborczej, jej odpartyjnienie, zmniejszenie progu frekwencyjnego w referendach, zniesienie immunitetów dla posłów, sędziów, prokuratorów i uchwalenie sędziów pokoju. Muszą być wdrożone instrumenty kontrolne nad władzą – informuje Kukiz.

Przemysław Wipler wraca do polityki. Wystartuje do Sejmu

"Tusk to oszust"

Przy okazji zapytaliśmy polityka, o niedawną wypowiedź lidera PiS, który nazwał przewodniczącego PO wrogiem narodu, czym zbulwersował dużą część opinii publicznej. - Prezes Kaczyński jest patriotą, a Tusk to oszust polityczny, bo w czasach kiedy miał możliwość zrealizowania postulatów 4 razy TAK Platformy Obywatelskiej, nie przeforsował ani jednego - skomentował Paweł Kukiz. ABR, KS

Express Biedrzyckiej - Szymon HOŁOWNIA
Sonda
Paweł Kukiz - lepszy jako polityk, czy muzyk?