Zbigniew Ziobro & Krzysztof Rutkowski

i

Autor: Paweł Dąbrowski / Super Express & Sebastian Wielechowski / Super Express Zbigniew Ziobro & Krzysztof Rutkowski

Detektyw komentuje

Krzysztof Rutkowski o broni Zbigniewa Ziobry. Jednoznaczna opinia

2023-03-15 5:00

Nie milkną komentarze po naszym wczorajszym artykule, pokazującym ministra Zbigniewa Ziobro (53 l.) na konferencji prasowej z bronią. Opozycja jest oburzona, a minister tłumaczy powody, dla których miał broń przy sobie. Tymczasem zapytany przez nas o opinię na ten temat słynny detektyw Krzysztof Rutkowski nie ma w tej sprawie wątpliwości: - Broń u ministra Ziobry wcale mnie nie dziwi - mówi nam Rutkowski.

Media i politycy od poniedziałku rozpisują się na temat nietypowej sytuacji, do jakiej doszło w trakcie wizyty ministra Ziobro w Kopalni Bełchatów w Rogowcu. Powiew wiatru odsłonił poły marynarki ministra Ziobry i uważni obserwatorzy zauważyli, że ma on przy sobie pistolet Glock.

Ziobro: Broń gwarantuje bezpieczeństwo mnie i mojej rodzinie

Jeszcze tego samego dnia minister udzielił nam wypowiedzi w tej sprawie, tłumacząc, że ma pozwolenie na broń i nosił ją przy sobie legalnie. Wczoraj na konferencji prasowej przypomniał też, że narkotykowi gangsterzy wydali na niego wyrok śmierci i wciąż toczy się jeszcze proces zleceniodawcy. Stwierdził, że od ponad 20 lat strzela sportowo i broń ma przy sobie sporadycznie.

Detektyw Rutkowski wcale się temu nie dziwi

Tymczasem detektyw Krzysztof Rutkowski, który także jest doskonałym strzelcem i nie rozstaje się z bronią, mówi SE: - Każda osoba, która czuje się zagrożona, może otrzymać pozwolenie na broń. Poza tym sądzę, że minister jest dobrym strzelcem. Broń na pewno się przydaje w różnych sytuacjach, szczególnie zagrażających życiu - mówi z przekonaniem Rutkowski. Co prawda, jak twierdzi detektyw, pistolet za paskiem to nie jest zbyt wygodne miejsce do noszenia broni, ale jak zaznacza, to już prywatna sprawa ministra.

Ziobro na strzelnicy
Sonda
Czy Polacy powinni mieć łatwiejszy dostęp do broni?
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany