Tadeusz Rydzyk

i

Autor: MARCIN SMULCZYNSKI/SUPER EXPRESS

Tragiczna seria

Koszmar u Rydzyka! Trzecia śmierć w ciągu kilku dni. Nie żyje ojciec Kazimierz

2023-01-02 18:40

Tragiczna seria w środowisku ojca Tadeusza Rydzyka. Najpierw zmarł wieloletni wykładowca jego Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, potem niezwykle ceniony w Radiu Maryja papież Benedykt XVI. Właśnie gruchnęła wiadmość o kolejnej śmierci. Nie żyje współbrat Tadeusza Rydzyka z zakonu Redemptorystów. Ojciec Kazimierz Fryzeł miał 76 lat.

Trzecia śmierć w środowisku Tadeusza Rydzyka w ciągu kilku dni

Tadeusz Rydzyk ma bardzo trudny początek roku. W krótkim czasie zmarły bowiem trzy bardzo ważne dla niego osoby. Najpierw w wigilię Świąt Bożego Narodzenia zmarł Andrzej Mielczarek, wieloletni wykładowca tzw. szkoły Rydzyka, który uczył m.in. zagadnień z przedmiotu Polityka społeczna w Polsce i Unii Europejskiej, potem - w sylwestra - odszedł papież Benedykt XVI, który zawsze był bardzo szanowany w mediach Tadeusza Rydzyka i w całym środowisku związanym z Radiem Maryja. To jednak nie koniec czarnej serii. Właśnie okazało się, że nie żyje redemptorysta ojciec Kazimierz Fryzeł. Informacja o śmierci duchownego podana została na profilu Redemptorystów na Facebooku. Post udostępniony został przez profil Radia Maryja. - Zmarł o. Kazimierz Fryzeł CSsR. Msza św. pogrzebowa odbędzie się w środę, 4 stycznia 2023 r., o godz. 9:00 w Krakowie w sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy przy ul. Zamoyskiego 56. O godz. 8:30 modlitwa różańcowa, zaś o godz. 11:00 obrzędy na Cmentarzu Podgórskim - czytamy we wpisie.

Kim był ojciec Kazimierz Fryzeł?

Ojciec Kazimierz Fryzeł urodził się w 1946 roku. W Zgromadzeniu Redemptorystów był aż 57 lat! "Po odbyciu nowicjatu w Braniewie, pierwsze śluby zakonne złożył 15 sierpnia 1965 roku, zaś śluby wieczyste 2 lutego 1975 roku. Święcenia prezbiteratu przyjął 29 czerwca 1975 roku w Rzymie z rąk papieża Pawła VI" - czytamy w portalu Redemptor.pl. Zakonnik napisał wiele książek, studentom wykładał spowiednictwo i kierownictwo duchowe. Ojciec Kazimierz Fryzeł zmarł nagle w pierwszy dzień 2023 roku.

Nie przegap: Szokujące, co Benedykt XVI mówił tuż przed śmiercią Jana Pawła II! "Brud Kościoła"

W naszej galerii prezentujemy, jak Tadeusz Rydzyk wyglądał przed laty

Sonda
Kim dla Ciebie jest ojciec Tadeusz Rydzyk?
Politycy od Kuchni. Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski
Listen on Spreaker.