Tadeusz Rydzyk

i

Autor: Piotr Lampkowski/SUPER EXPRESS Tadeusz Rydzyk

Smutne święta

Koszmar u Rydzyka w Wigilię. Śmierć wstrząsnęła całą Rodziną Radia Maryja!

2022-12-30 18:48

Ojciec Tadeusz Rydzyk miał bardzo smutne święta. W wigilię bowiem odszedł człowiek, który był bardzo ważną postacią w jego środowisku. Śmierć profesora Andrzeja Milczarka wstrząsnęła całą Rodziną Radia Maryja. Naukowiec był związany z Akademią Kultury Społecznej i Medialnej, zwanej "szkołą Rydzyka", od 2006 roku. Był m.in. kierownikiem Zakładu Polityki Społecznej.

Nie żyje prof. Andrzej Mielczarek. Uczelnia Rydzyka wspomina naukowca

Nie żyje prof. dr hab. Andrzej Mielczarek - taką smutną wiadomość przekazały media związane z ojcem Tadeuszem Rydzykiem. Naukowca osobiście pożegnała w wspomnieniowym artykule w "Naszym Dzienniku" prof. Dorota Żuchowska z Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. "Świętej pamięci Profesor wyróżniał się ogromną kulturą osobistą w relacjach ze studentami i współpracownikami, a uśmiech i siły duchowe czerpał m.in. z uczestnictwa w Eucharystii w sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II i z łączności z Największym z Mistrzów. Ufamy, że Pan Bóg, który jest nieskończoną Miłością i Miłosierdziem przyjmie go do swego królestwa" - napisała profesor.

Kim był prof. Andrzej Mielczarek?

Andrzej Mielczarek urodził się w 1945 roku. Jego życie cały czas związane było z nauką. Miał niezwykle szerokie zainteresowania. W wieku 25 lat ukończył biologię na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Później jednak poszedł w zupełnie innym kierunku. Gdy był już całkiem dojrzałym mężczyzną, Andrzej Mielczarek uzyskał tytuł doktora nauk humanistycznych w zakresie nauki o polityce na podstawie pracy pt. "Polska pomoc społeczna; doświadczenia historyczne i wyzwania współczesności". Na tym nie poprzestał - prof. Andrzej Mielczarek ukończył studia podyplomowe w zakresie organizacji pomocy społecznej, a w 2011 roku otworzył przewód habilitacyjny na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Trzy lata później został doktorem habilitowanym. W tzw. szkole Tadeusza Rydzyka Andrzej Mielczarek prowadził wykłady z czterech przedmiotów: Współczesne problemy demograficzne, Przedsiębiorczość i kultura pracy, Zabezpieczenia społeczne i Polityka społeczna w Polsce i Unii Europejskiej.

W naszej galerii prezentujemy, jak zmieniał się Tadeusz Rydzyk

Sonda
Jak oceniasz działalność Tadeusza Rydzyka?
Zabójstwo prezydenta Gabriela Narutowicza. Grób zamachowca, Eligiusza Niewiadomskiego. Niezapomniani