Tadeusz Rydzyk

i

Autor: Piotr Lampkowski/SUPER EXPRESS Tadeusz Rydzyk

Smutne święta

Koszmar u Rydzyka w Wigilię. Śmierć wstrząsnęła całą Rodziną Radia Maryja!

2022-12-30 18:48

Ojciec Tadeusz Rydzyk miał bardzo smutne święta. W wigilię bowiem odszedł człowiek, który był bardzo ważną postacią w jego środowisku. Śmierć profesora Andrzeja Milczarka wstrząsnęła całą Rodziną Radia Maryja. Naukowiec był związany z Akademią Kultury Społecznej i Medialnej, zwanej "szkołą Rydzyka", od 2006 roku. Był m.in. kierownikiem Zakładu Polityki Społecznej.

Nie żyje prof. Andrzej Mielczarek. Uczelnia Rydzyka wspomina naukowca

Nie żyje prof. dr hab. Andrzej Mielczarek - taką smutną wiadomość przekazały media związane z ojcem Tadeuszem Rydzykiem. Naukowca osobiście pożegnała w wspomnieniowym artykule w "Naszym Dzienniku" prof. Dorota Żuchowska z Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. "Świętej pamięci Profesor wyróżniał się ogromną kulturą osobistą w relacjach ze studentami i współpracownikami, a uśmiech i siły duchowe czerpał m.in. z uczestnictwa w Eucharystii w sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II i z łączności z Największym z Mistrzów. Ufamy, że Pan Bóg, który jest nieskończoną Miłością i Miłosierdziem przyjmie go do swego królestwa" - napisała profesor.

Kim był prof. Andrzej Mielczarek?

Andrzej Mielczarek urodził się w 1945 roku. Jego życie cały czas związane było z nauką. Miał niezwykle szerokie zainteresowania. W wieku 25 lat ukończył biologię na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Później jednak poszedł w zupełnie innym kierunku. Gdy był już całkiem dojrzałym mężczyzną, Andrzej Mielczarek uzyskał tytuł doktora nauk humanistycznych w zakresie nauki o polityce na podstawie pracy pt. "Polska pomoc społeczna; doświadczenia historyczne i wyzwania współczesności". Na tym nie poprzestał - prof. Andrzej Mielczarek ukończył studia podyplomowe w zakresie organizacji pomocy społecznej, a w 2011 roku otworzył przewód habilitacyjny na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Trzy lata później został doktorem habilitowanym. W tzw. szkole Tadeusza Rydzyka Andrzej Mielczarek prowadził wykłady z czterech przedmiotów: Współczesne problemy demograficzne, Przedsiębiorczość i kultura pracy, Zabezpieczenia społeczne i Polityka społeczna w Polsce i Unii Europejskiej.

W naszej galerii prezentujemy, jak zmieniał się Tadeusz Rydzyk

Sonda
Jak oceniasz działalność Tadeusza Rydzyka?
Zabójstwo prezydenta Gabriela Narutowicza. Grób zamachowca, Eligiusza Niewiadomskiego. Niezapomniani
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany