Granica Polski

i

Autor: Komenda Główna Straży Granicznej

Koniec z uciążliwym zakazem. Chodzi o przebywanie przy granicy

2022-07-01 8:34

Szef MSWiA Mariusz Kamiński przekazał, że od 1 lipca 2022 roku przestał obowiązywać zakaz przebywania przy granicy z Białorusią. Decyzja jest umotywowana zaawansowaniem prac nad murem, który oddziela kraje. Zakaz dotyczył osób, które nie zamieszkiwały tamtejszych miejscowości.

W grudniu 2021 roku został wprowadzony zakaz przebywania przy terenach graniczących z Białorusią. Obowiązywał w 183 miejscowościach i uniemożliwiał wjazd osobom, które nie mieszkały tam na co dzień. Zakaz obowiązywał do 30 czerwca 2022 i nie został przedłużony, o czym za pośrednictwem Twittera poinformował minister spraw wewnętrznych i administracji Rzeczypospolitej Polskiej Mariusz Kamiński. - 1 lipca przestanie obowiązywać rozporządzenie MSWiA o czasowym zakazie przebywania w 183 miejscowościach na obszarze przygranicznym województw podlaskiego i lubelskiego – napisał.

 W GALERII PONIŻEJ MOŻESZ ZOBACZYĆ WIZYTĘ MATEUSZA MORAWIECKIEGO PRZY GRANICY POLSKO-BIAŁORUSKIEJ

Sprawdź: Mateusz Morawiecki wbił szpilę Tuskowi! Ależ go zgasił! Poszło o zaporę na granicy polsko-białoruskiej

Minister dodał, że wojewoda podlaski wprowadzi zakaz przebywania na granicy Polski i Białorusi na odległość 200 metrów. - Jest to związane z instalacją elektronicznych elementów budowanej zapory – czytamy w oficjalnym komunikacie. Co za tym idzie, w województwie lubelskim można już podejść pod samą granicę.

Sonda
Myślisz, że przy granicy polsko-białoruskiej jest bezpiecznie?
Express Biedrzyckiej 30.06 (Szymon Hołownia, gen. Mieczysław Bieniek, Adam Balcer) Sedno Sprawy: Paweł Szefernaker
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE