Mateusz Morawiecki Mur ochroni nas przed inwazją

i

Autor: ARTUR RESZKO / PAP Mateusz Morawiecki "Mur ochroni nas przed inwazją"

Mur na granicy polsko-białoruskiej. Morawiecki: Ta zapora jest niezbędna

2022-06-30 17:07

Przepychania migrantów do Polski z Białorusi już nie będzie. Zapobiegnie temu zapora wybudowana na 187 km naszej wschodniej granicy. – Ta zapora jest niezbędna, by móc bezpiecznie chronić polską granicę przed zagrożeniami – powiedział premier Mateusz Morawiecki (54 l.) podczas spotkania z funkcjonariuszami straży granicznej w Kuźnicy.

Kończą się prace przy budowie zapory na 187 kilometrach podlaskiego odcinka granicy polsko-białoruskiej. Powodem budowy wysokiego na 5 m stalowego płotu, zakończonego drutem kolczastym było przepychanie przez reżim Aleksandra Łukaszenki (68 l.) migrantów do Polski. Wczoraj w Kuźnicy inwestycję wizytował premier Mateusz Morawiecki. – Zapora jest wyrazem skuteczności, dowodem naszej odpowiedzialności i przewidywalności. Bezpieczeństwo wewnętrzne i zewnętrzne to nasza racja stanu – powiedział szef rządu. – Ta zapora jest niezbędna, by móc bezpiecznie chronić polską granicę przed zagrożeniami i koncentrować się na tych odcinkach, gdzie dziś toczy się walka o przyszłość Europy i o przyszłość Rzeczypospolitej – podkreślił Morawiecki. 

ZOBACZ: Mateusz Morawiecki wbił szpilę Tuskowi! Ależ go zgasił! Poszło o zaporę na granicy polsko-białoruskiej

Rzecznik rządu Piotr Müller zamieścił natomiast na Facebooku wpis dotyczący budowy zapory na granicy polsko-białoruskiej: - Zapora na granicy polsko-białoruskiej już stoi ! Bronimy polskich granic pomimo bezpodstawnych ataków Donald Tusk i opozycji. Oni w imię partyjnych wojen są w stanie podważyć każdy pomysł. Nawet ten chroniący elementarne bezpieczeństwo Polski".

Express Biedrzyckiej 30.06 (Szymon Hołownia, gen. Mieczysław Bieniek, Adam Balcer) Sedno Sprawy: Paweł Szefernaker
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE