Tomasz Zdzikot

i

Autor: TOMASZ GOLA / SUPER EXPRESS

NA ŻYWO

Komisja ds. wyborów kopertowych. Były prezes Poczty Polskiej odpowiada [RELACJA]

2024-03-04 14:48

Komisja ds. wyborów kopertowych w poniedziałek przesłucha byłego prezesa Poczty Polskiej Tomasza Zdzikota, a także dwóch posłów koła Kukiz'15: Pawła Kukiza i Jarosława Sachajkę.

Kolejne przesłuchania przed komisją śledczą ds. wyborów kopertowych na prezydenta. Nazwisko byłego prezesa Poczty Polskiej Tomasza Zdzikota pojawiło się m.in. w zeznaniach b. posła Porozumienia Michała Wypija, który podczas przesłuchania, mówił m.in. o spotkaniu w willi premiera Morawieckiego przy ul. Parkowej w sprawie przeprowadzenia wyborów korespondencyjnych. Jak relacjonował Wypij, w spotkaniu brał udział m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński, ówcześni szefowie: MAP Jacek Sasin oraz MSWiA Mariusz Kamiński, a także Zdzikot.

CZYTAJ: Paweł Kukiz ujawnia prawdę w sprawie komisji śledczej! „Nie wiem dlaczego zostałem wezwany”

Z kolei przesłuchanie Pawła Kukiza i Jarosława Sachajki komisja przegłosowała na wniosek jej wiceprzewodniczącego Bartosza Romowicza (Polska2050). Chce on dowiedzieć się, czy członkowie ówczesnego rządu i koalicji rządzącej próbowali przekonać Kukiza i Sachajkę do poparcia idei wyborów 10 maja. Przypomnijmy, że wybory prezydenckie, zgodnie z zarządzeniem marszałek Sejmu z lutego 2020 r., miały się odbyć 10 maja 2020r. ŚLEDŹCIE NASZĄ RELACJĘ Z POSIEDZENIA KOMISJI.