Wołodymyr Zełenski

i

Autor: President Of Ukraine flickr.com

MINISTER ZABRAŁ GŁOS

Kolejny kraj zdecyduje się na pomoc wojskową dla Ukrainy? “Nadszedł czas”

2022-10-17 6:54

Minister ds. diaspory Izraela Nachman Szaj opowiedział się w niedzielę za udzieleniem Ukrainie pomocy wojskowej w związku z informacją o dostawach irańskich rakiet balistycznych do Rosji. "Nadszedł czas, aby Ukraina otrzymała również od nas pomoc wojskową, taką jak ta, której udzielają jej USA i państwa NATO" - napisał na Twitterze.

"Dzisiaj rano poinformowano, że Iran przekazuje pociski balistyczne do Rosji. Nie ma wątpliwości, jakie stanowisko powinien zająć Izrael w tym krwawym konflikcie. Nadszedł czas, aby Ukraina otrzymała również od nas pomoc wojskową, taką jak ta, której udzielają jej USA i państwa NATO" - napisał Szaj na Twitterze.

Media: Iran przekaże Rosji rakiety balistyczne

Wcześniej "Washington Post" informował, że władze Iranu przygotowują się do przekazania Rosji rakiet balistycznych, które prawdopodobnie zostaną użyte w wojnie z Ukrainą. Według mediów chodzi o dostawy pocisków ziemia-ziemia, takich jak Fateh-110 i Zolfaghar, zdolnych do rażenia celów na odległości odpowiednio 300 i 700 km.

W sierpniu Rosja zaczęła kupować od Iranu drony szturmowe, których masowe użycie na polu bitwy na Ukrainie rozpoczęło się we wrześniu.

W reakcji ministerstwo spraw zagranicznych Ukrainy poinformowało tymczasowego charge d'affaires Iranu na Ukrainie o pozbawieniu ambasadora Iranu na Ukrainie akredytacji oraz o znacznym zmniejszeniu liczby personelu dyplomatycznego irańskiej ambasady. 

Ukraina niszczy irańskie drony. “Nienaganna praca obrony przeciwlotniczej”

Siły powietrzne Ukrainy poinformowały, że w niedzielę (16 października) wieczorem irańskie drony kamikadze Shahed-136 ponownie zaatakowały południe Ukrainy. 11 z nich zostało zniszczonych. 

"Na południu Ukrainy kolejny atak dronów kamikadze Shahed-136. I znowu nienaganna praca naszej obrony przeciwlotniczej, w szczególności przeciwlotniczych jednostek rakietowych Dowództwa Lotnictwa 'Południe' i podległych mu jednostek sił powietrznych Ukrainy” - napisano w komunikacie, cytowanym przez agencję Ukrinform.

Ukrinform precyzuje, że w ciągu godziny - od 21:30 do 22:30 w niedzielę żołnierze sił powietrznych zniszczyli dziewięć dronów kamikadze Shahed-136. Oddziały Gwardii Narodowej i Wojsk Obrony Terytorialnej Ukrainy zniszczyły jeszcze po jednym. 

Gen. Mieczysław Bieniek o Ukrainie w NATO: "145 państw było za" [Express Biedrzyckiej]
Sonda
Czy wierzysz, że Ukraina wygra wojnę?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany