Michał Dworczyk kończy 46 lat

i

Autor: KRYSTIAN MAJ/ KPRM Michał Dworczyk kończy 46 lat

Mało znane ciekawostki

Kim jest Michał Dworczyk? Tego o nim nie wiedziałeś

2022-09-30 12:57

Michał Dworczyk, który odchodzi z rządu, w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów pracował od 2017 roku. Po tzw. aferze mailowej coraz więcej polityków opozycji domagało się rezygnacji Dworczyka. W czwartkowy wieczór, 29 września, Ryszard Terlecki potwierdził, że szef KPRM pożegna się ze stanowiskiem. Kim jest Michał Dworczyk?

Odejście Michała Dworczyka z KPRM wydaje się być przesądzone. Tak przynajmniej wynika ze słów Ryszarda Terleckiego, który w czwartkowy wieczór zamienił kilka słów z dziennikarzami. - Minister Dworczyk złoży rezygnację. To kwestia godzin lub dni - powiedział. Jednocześnie podkreślił, że "wbrew medialnym spekulacjom nie będzie zmiany na stanowisku premiera". Wcześniej doniesieniom o dymisji Dworczyka zaprzeczał rzecznik rządu Piotr Müller. Obecny szef KPRM pracuje na swoim stanowisku od 2017 roku. Jego dymisja ma związek z wybuchem tzw. afery mailowej, kiedy światło dzienne ujrzały elektroniczne wiadomości. 

Kim jest Michał Dworczyk?

Michał Dworczyk z wykształcenia jest historykiem - ukończył studia na Uniwersytecie Warszawskim. Z rządowej strony możemy dowiedzieć się, że szef KPRM jest żonaty i ma czwórkę dzieci. Zaczynał od polityki samorządowej. - W latach 2006 - 2015 był radnym dzielnicy m. st. Warszawy, a następnie, radnym Sejmiku Mazowieckiego. W roku 2015 objął mandat poselski - czytamy na stronie KPRM. Michał Dworczyk ma 48 lat.

Sonda
Jesteś za dymisją Michała Dworczyka?
Dworczyk o dymisji Kaczmarczyka: sprawa zostanie zamknięta dziś lub jutro
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany