Co o niej wiemy?

Kim jest Magdalena Sroka? Czarnowłosa piękność pokieruje komisją ds. Pegasusa

2024-02-19 13:02

Magdalena Sroka została powołana na przewodniczącą sejmowej komisji śledczej di spraw wykorzystania oprogramowania Pegasus. Kim jest piękna posłanka PSL? Bez wątpienia może pochwalić się sporym doświadczaniem politycznym, a w swojej karierze współpracowała między innymi z Jarosławem Gowinem. Co wiemy o czarującej brunetce?

Magdalena Sroka – wykształcenie i praca

Magdalena Sroka urodziła się 15 lipca 1979 w Gdańsku. Studiowała w  Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, gdzie zakończyła naukę w 2003 roku, a trzy lata później ukończyła zarządzanie zasobami ludzkimi na Uniwersytecie Gdańskim. Ponadto w 2019 roku ukończyła studia podyplomowe Executive Master of Business Administration. Magdalena Sroka może pochwalić się uprawnieniami instruktora sportu, policyjnego negocjatora, ratownika WOPR i sternika motorowodnego. Pracowała jako policjantka w Komendzie Wojewódzkiej Policji, osiągając stopień nadkomisarza Policji. Zajmowała się między innymi zabezpieczaniem imprez masowych czy zabezpieczaniem wizyt prezydenta RP i innych ważnych osobistości na terenie województwa pomorskiego.

Magdalena Sroka w polityce

Magdalena Sroka  zrezygnowała ze służby, gdy związała się z polityką. W 2018 roku została radną  Sejmiku Województwa Pomorskiego jako przedstawicielka Porozumienia, a w 2020 roku została rzeczniczką prasową partii, a rok później została wiceprezes Porozumienia. Gdy w partii doszło do rozłamu, pozostała przy Jarosławie Gowinie, a gdy partia wystąpiła z PiS, była członkinią koła parlamentarnego swojej partii. 10 grudnia 2022 roku Magdalena Sroka zastąpiła Jarosława Gowina i została liderką Porozumienia, którego nie opuściła w najtrudniejszych momentach. 

Ostatecznie jednak polityk opuściła Porozumienie, a w wyborach parlamentarnych w październiku 2023 roku z sukcesem startowała z kamienia Trzeciej Drogi (Polska 2050-PSL). Została wiceprzewodniczącą Komisji Gospodarki i Rozwoju oraz członkinią Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych. Wstąpiła do PSL, a w listopadzie 2023 zasiała w zarządzie wojewódzkim tej partii.

W styczniu 2024 roku została powołana na przewodniczącą sejmowej komisji śledczej ds. Pegasusa.

Życie prywatne Magdaleny Sroki

Magdalena Sroka jest córką Eugeniusza i Barbary Wolterów. W 2006 roku wzięła ślub z Mateuszem Sroką. Para wspólnie doczekała się syna, Jakuba. Po zakończeniu służby w policji założyła prywatną działalność gospodarczą jako doradca do spraw bezpieczeństwa. Ma dwa psy, Maila i Etnę, które uwielbia zabierać na spacery. Lubi też jazdę konną.

Trzeba przyznać, ze posłanka odznacza się niebywałą urodą, która na pewno zwraca uwagę mężczyzn nie tylko na sejmowych korytarzach. Czarne włosy, brązowe oczy i serdeczny uśmiech to z pewnością jej znaki rozpoznawcze.

W naszej galerii zobaczysz, jaka kiedyś była Magdalena Sroka:

Sonda
Czy uda się rozliczyć winnych inwigilacji opozycji systemem Pegasus?
Express Biedrzyckiej - Krzysztof Bosak