Jarosław Gowin

i

Autor: Łukasz Gągulski/SUPER EXPRESS Jarosław Gowin

TYLKO U NAS

Gowin w weekend oddaje władzę w partii. Wiemy, kto może pokierować Porozumieniem

2022-12-08 14:58

Jarosław Gowin w sobotę na kongresie Porozumienia zrzeknie się przywództwa w partii na rzecz Magdaleny Sroki. Z naszych informacji wynika, że rozważa też rezygnację ze startu w najbliższych wyborach i wycofanie się z polityki.

Jarosław Gowin  ma zrzec się przywództwa w Porozumieniu. Wycofa się z polityki?

W sobotę (10 grudnia) ma odbyć się kongres partii Porozumienie. Podczas kongresu Jarosław Gowin (61l.), prezes i założyciel partii ma zrzec się przywództwa i zapowiedzieć wybory nowego prezesa partii. Dowiedzieliśmy się, że najbardziej prawdopodobnym kandydatem na tę funkcję jest Magdalena Sroka (43l.), dziś wiceprezes Porozumienia. Następnym krokiem Jarosława Gowina ma być wycofanie się z polityki i skupienie na pracy na uczelni. To oznaczałoby także rezygnację ze startu w najbliższych wyborach parlamentarnych. - Zastanawia się. Ostatecznej decyzji jeszcze nie podjął - słyszymy od jednego z polityków, bliskich Gowinowi.

Decyzja Gowina o oddaniu przywództwa w partii Magdalenie Sroce to efekt m.in. jego rozmów z liderami opozycji w sprawie wspólnego startu z list opozycji. Ze wszystkich badań wewnętrznych partii opozycyjnych wychodziło, że Gowin ma poparcie ujemne. - Jest znienawidzony tak samo w elektoracie PiS, jak i w opozycyjnym. Na dzisiaj jest niewybieralny i nikt go raczej na listy nie weźmie. Nie ma wyjścia, musi na jakiś czas, parę lat zniknąć z polityki – mówi jeden z opozycyjnych polityków.

Gowin w cień, da szansę innym

Usuwając się w cień Gowin daje za to szansę na start swoim współpracownikom z Porozumienia. Oni pod wodzą Magdaleny Sroki mają szanse na miejsca na listach opozycji np. na wspólnej liście PSL i Polski2050, bo takie wstępne rozmowy były prowadzone. Także w wypadku jednej, wspólnej listy całej opozycji Porozumienie ze Sroką na czele ma o wiele większe szanse na dogadanie się z Donaldem Tuskiem, który publicznie przyznawał, że nie wyobraża sobie współpracy z Jarosławem Gowinem. 

Szymon Hołownia o sukcesie Polski 2050: "Jest klient na nasz produkt, bo ludzie od 3 lat dopłacają do tego, by firma istniała" [Express Biedrzyckiej]
Sonda
Jak oceniasz pracę Jarosława Gowina?

Prawica "Zjednoczona" już tylko z nazwy? O co tym razem pokłócili się posłowie?

Posłuchaj podcastu SEDNO SPRAWY PLUS!

Listen to "Premie dla piłkarzy kontra wsparcie niepełnosprawnych, nie do końca ZJEDNOCZONA Prawica i kolejna kłótnia w sejmie. SEDNO SPRAWY PLUS" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany