Jakub Bocheński

i

Autor: arch. Komendy Policji w Krakowie Śmierć Jakuba Bocheńskiego. Prokuratura: nie ma śladów zabójstwa

Jakub Bocheński nie żyje

Kiedy i gdzie pogrzeb Jakuba Bocheńskiego polityka Lewicy? Jest data i miejsce pogrzebu

2022-10-17 16:05

Dramatyczny finał poszukiwań Jakub Bocheńskiego (+30 l.). Młody polityk Lewicy został znaleziony martwy na terenie ogrodzonym zlokalizowanym wśród zakładów przemysłowych przy ul. Portowej w Krakowie. Poszukiwania zaginionego trwały od 22 września. Teraz zmarłego czeka ostatnia droga. Termin i miejsce pogrzebu już są znane.

Jakub Bocheński nie żyje. Śmierć młodego polityka w tajemniczych okolicznościach wstrząsnęła Polską. Jednak to nie tylko jego smutny koniec jest wstrząsający, ale również fakt, że mężczyzna zaginął przed swoją śmiercią na kilka tygodni. Ostatni raz widziano go żywego jeszcze 22 września.

Jakub Bocheński nie żyje. Jest miejsce i termin pogrzebu

Przypomnijmy, że przed śmiercią Jakub Bocheński nagle zaginął na dłuższy czas. Mężczyzna 22 września w czwartek był jednym z biorących udział w szkoleniu odbywającym się w hotelu "Hilton" przy ul. Dąbskiej 5 w Krakowie. Podczas przerwy obiadowej między 11:00 a 13:00 wyszedł z sali, w której odbywały się zajęcia i nie wrócił już po niej do hotelu.

Na miejscu zostawił wszystkie swoje rzeczy na stole. Urwał kontakt ze wszystkimi. W dwa dni później małopolska policja poinformowała o rozpoczęciu poszukiwań Jakuba Bocheńskiego. Pod koniec września w okolicach Płaszowa (obszar Krakowa wchodzący w skład dzielnicy Podgórze) znaleziono samochód Jakuba Bocheńskiego. Dwa tygodnie później znaleziono ciało polityka Lewicy na terenie zakładów przy ulicy portowej w Krakowie. Zwłoki były już w wyraźnym stanie rozkładu.

W sprawie polityka wciąż trwa śledztwo. Przed śmiercią miał bowiem otrzymywać groźby karalne, był nękany. Wstępnie na ciele Jakuba Bocheńskiego nie znaleziono śladów, które miałyby wskazywać, że do jego śmierci przyczyniły się osoby trzecie. Na ostateczne wyniki sekcji zwłok należy jednak poczekać, jak podkreśla krakowska prokuratura.

Pogrzeb Jakuba Bocheńskiego zaplanowany jest na 20 października. Zmarły polityk Lewicy zostanie pochowany na cmentarzu w Nowym Sączu.

Poniżej galeria z pogrzebu Jerzego Urbana (+89 l.)

Sonda
Czy ubrałbyś się na pogrzeb na biało?
Mentzen: "Naszym celem jest, byśmy uzyskali realny wpływ na politykę państwa polskiego" [Sedno Sprawy]