Jarosław Kaczyński

i

Autor: ART SERVICE Jarosław Kaczyński

Kaczyński o wyborach

Kaczyńskiego przepis na wygrane wybory. Co wymyślił prezes PiS?

2022-12-12 20:24

Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas poniedziałkowego spotkania klubu mobilizował parlamentarzystów PiS - wynika z informacji PAP. Przyszłoroczne wybory są do wygrania, ale potrzebna jest ciężka praca z naszej strony; musimy dać odpór tej kontrrzeczywistości, którą tworzy opozycja – podkreślał Kaczyński.

Prezes PiS ma plan na wygrane wybory

W poniedziałek po południu w centrali ugrupowania przy ul. Nowogrodzkiej zebrał się na wyjazdowym posiedzeniu Klub Parlamentarny PiS. Podczas spotkania głos zabrał m.in. lider partii Jarosław Kaczyński.

"Wystąpienie prezesa PiS miało nas zmobilizować do jeszcze cięższej pracy przed przyszłorocznymi wyborami. Prezes podkreślał, że wybory są do wygrania, ale jest potrzebna ciężka praca z naszej strony. Że musimy dać odpór tej kontrrzeczywistości, którą tworzy opozycja - w której jest źle, w której rzekomo nie ma miliardów pomocy dla ludzi, w której nie pomagamy Ukrainie” – relacjonował PAP jeden z uczestników posiedzenia.

"Prezes PiS zwracał uwagę, że ta wielka ofensywa opozycji nie ma kompletnie nic wspólnego z rzeczywistością, ale ludzie zaczynają jej ulegać, bo nasi przeciwnicy mają przewagę w mediach. Dlatego wszystkie ręce na pokład, nie tylko w Sejmie, ale i w okręgach, aby to wszystko odkłamywać” – dodał parlamentarzysta PiS.

Posiedzenie klubu PiS. Jakie poruszono tematy?

Inny z uczestników spotkania zwrócił uwagę, że podczas spotkania pojawił się temat wtorkowego głosowania nad wnioskiem opozycji o wotum nieufności dla szefa MS Zbigniewa Ziobro.

"(Szef klubu PiS) Ryszard Terlecki powiedział żartem, że kto we wtorek zamiast głosować będzie oglądał mecz, ten znajdzie się w drużynie byłych posłów” – relacjonował jeden z polityków.

Podczas posiedzenia klubu poruszono też kwestie techniczne dotyczące prac Sejmu. Według relacji rozmówców PAP, zapowiedziano, że komisje sejmowe dotyczące ważnych spraw będą zwoływane również poza tygodniami sejmowymi. "Chodzi o wyeliminowanie sytuacji, że jakiś poseł nie pojawił się na ważnym posiedzeniu komisji, gdyż w tym samym czasie odbywała się inna komisja, w której również zasiada” – przekazało źródło w PiS.

Sonda
Kto jest lepszym politykiem: Ziobro czy Kaczyński?
Express Biedrzyckiej - gen. Stanisław KOZIEJ - Z Putinem u władzy ta wojna się nie skończy