Kaczyński uszczypliwie o zakrapianej nocy posła PiS.  “Do domu było już niewiele”

i

Autor: Jacek Dominski/Reporter; Kaczyński uszczypliwie o zakrapianej nocy posła PiS. “Do domu było już niewiele”

CZARNECKI TRAFIŁ NA "WYTRZEŹWIAŁKĘ"

Kaczyński uszczypliwie o zakrapianej nocy posła PiS. “Do domu było już niewiele”

2022-10-23 8:47

Prezes PiS Jarosław Kaczyński w sobotę 22 października odwiedził Jedlicz, gdzie spotkał się ze swoimi wyborcami. Podczas wydarzenia polityk skomentował głośną sprawę pijanego posła PiS Przemysława Czarneckiego, który ostatnio spędził noc na “wytrzeźwiałce”.

Podczas spotkania w Jedliczu Kaczyński przyznał, że PiS nie jest “partią aniołów”. - Też pewne sytuacje się zdarzają, tylko my zakładamy, że będziemy na te sytuacje ostro reagować i reagujemy - tłumaczył polityk, odnosząc się do zachowania Przemysława Czarneckiego. Pijany poseł PiS zasnął na przystanku autobusowym na warszawskim Wilanowie, skąd został zabrany na izbę wytrzeźwień.  

-  Choćby ostatnio pewien młody poseł no... nie dał rady. To, już można powiedzieć, wisi. Znaczy, został zawieszony w prawach członka partii. Choć do domu było już niewiele -  skomentował sprawę prezes PiS i wskazał, że „w polityce, trzeba przede wszystkim nie pić”. - Mówię o piciu nadmiernym, żeby nie upijać się - sprecyzował. - Ale po drugie, trzeba też mieć trochę szczęścia - dodał. 

Poseł PiS Przemysław Czarnecki spędził noc na Izbie Wytrzeźwień. Przyjechała po niego matka 

W piątek 21 października portal TVN poinformował, że poseł PiS i syn znanego polityka również należącego do tej partii, Przemysław Czarnecki, spędził noc na izbie wytrzeźwień po tym, jak służby znalazły go leżącego na przystanku autobusowym w Wilanowie. Według nieoficjalnych informacji parlamentarzysta miał we krwi ponad dwa promile alkoholu. Poseł wracał z “wytrzeźwiałki” w towarzystwie matki i dziennikarzy. Szedł ze spuszczoną głową. 

Reakcja władz PiS na doniesienia była natychmiastowa. Czarnecki szybko został zawieszony w prawach członka partii. Skierowano także wniosek o wszczęcie postępowania do rzecznika dyscyplinarnego PiS. 

Sam poseł również już publicznie wyraził skruchę. „Przepraszam. Taka sytuacja nigdy nie powinna się zdarzyć. Przyjmuję wszystkie konsekwencje z nią związane. W sposób szczególny przeprosiny kieruję do osób, których zaufanie zawiodłem” - napisał Czarnecki na Twitterze. 

Przemysław Czarnecki wyszedł z izby wytrzeźwień. Poseł PiS na kacu
Sonda
Czy przeprosiny Przemysława Czarneckiego są wystarczające?