Jarosław Kaczyński

i

Autor: YT Jarosław Kaczyński

Prezes PiS nie zabłysnął

Kaczyński podpadł kobietom za słowa o "dawaniu w szyję". Posłanka Jachira: Decyzja o posiadaniu dzieci jest wyłącznie sprawą danej osoby

2022-11-08 5:00

Jarosław Kaczyński (73 l.) już dawno nie wywołał swoim komentarzem takiej wrzawy! Wszystko przez słowa prezesa PiS o młodych Polkach, które w jego opinii zamiast rodzić dzieci, wolą „dawać w szyję”. Kontrowersyjna wypowiedź padła w Ełku, ale oburzenie wywołała w całym kraju.

Prezes lichą sytuację demograficzną Polski tłumaczył rozpiciem wśród młodych kobiet. Zwrócił uwagę, że panie do 25. roku życia piją tyle, co ich rówieśnicy, co uniemożliwia macierzyństwo. - Nie jestem zwolennikiem bardzo wczesnego macierzyństwa, kobieta też musi dojrzeć do bycia dobrą matką. Ale jak do 25. roku życia daje w szyję... - mówił prezes.

Oburzający komentarz prezesa PiS. Joanna Mucha: To jest dramat

Jego wypowiedź oburzyła posłanki opozycji. Joannę Muchę (46 l.) z Polski 2050 szczególnie poruszyły słowa o rozwoju choroby alkoholowej. - Prezes Kaczyński mówi, że 20 lat możecie sobie faceci pić bezkarnie bo wtedy to jeszcze nie jest alkoholizm. To jest dramat – komentuje posłanka.

Zdaniem Muchy problem, który na wiecu Kaczyński kwitował śmiechem, jest najczęstszym powodem przemocy w rodzinie. - PiS jest partią, która wyciera sobie słowem rodzina, usta non stop jakby w co piątym zdaniu. Co w największym stopniu szkodzi dzisiaj polskim rodzinom? Przemoc. Przemoc, która bardzo często jest związana z alkoholizmem – mówiła w rozmowie z „SE” Joanna Mucha.

Oto, co posłanki opozycji sądzą o słowach Jarosława Kaczyńskiego

- To, że szeregowy poseł Kaczyński nienawidzi kobiet wiemy od dawna. Nie rozumiem, jak człowiek, który sam nie ma potomstwa, może krytykować inne osoby, które go nie mają. Decyzja o posiadaniu dzieci jest wyłącznie sprawą danej osoby – mówi nam Klaudia Jachira (34 l.) z Koalicji Obywatelskiej.

- Zabrali finansowanie in vitro, nie robią nic z rozwojem przedszkoli i żłobków, obniżają standardy opieki okołoporodowej, TK wydaje pseudowyrok i jeszcze taki człowiek wychodzi na koniec i mówi, że kobiety nie rodzą, bo piją. To jest jakaś aberracja – komentuje posłanka KO, Kinga Gajewska (32 l.)

- Jarosław Kaczyński serwuje wynurzenia starego kawalera bez dzieci, który ze swojej willi będzie tłumaczył, że młode kobiety polskich miast i wsi nie rodzą dzieci, bo za dużo piją. W swojej pogardzie nie różni się niczym od salonu, który tak krytykuje – podsumowuje w rozmowie z "SE" deputowana Lewicy, Paulina Matysiak (38 l.).

Poniżej galeria dotycząca alkoholu w polskiej polityce

Sonda
Czy zgadzasz się ze słowami Jarosława Kaczyńskiego?
[EXPRESS BIEDRZYCKIEJ] Joanna Mucha rozgryza Kaczyńskiego! To dlatego tak mówi o kobietach
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany