Jarosław Kaczyński

i

Autor: Piotr Grzybowski Jarosław Kaczyński

Kaczyński dziękuje narodowcom. „Jak zwykle, pięknie stanęliście w potrzebie”

2020-11-14 18:47

Wicepremier i prezes PiS, Jarosław Kaczyński w sobotę skierował list do uczestników VI Nadzwyczajnego Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej”. Wyraził w nim ogromną wdzięczność za ich postawę w ostatnim czasie m.in. za spontaniczną obronę wartości katolickich, obronę kościołów i narodowe świętości. W liście apeluje również o dalszą obronę Polski.

Jarosław Kaczyński wystosował list do uczestników Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej”. ”Jak zwykle, pięknie stanęliście w potrzebie, angażując się spontanicznie w obronę świątyń oraz tworząc Straż Patriotyczną pod hasłem „Brońmy Krzyża, obrońmy Polskę”. Po raz kolejny nie zawiedliście Państwo, dając odpór niebywale wulgarnemu, barbarzyńskiemu nihilizmowi, który na skalę dotąd w naszych dziejach niespotykaną profanował miejsca kultu i symbole religijne, atakował kapłanów, a także niszczył narodowe świętości” napisał wicepremier i prezes PiS. 

ZOBACZ: Jerzy Owsiak usłyszał wyrok! "Świat się zmienia na naszych oczach"

Kaczyński ocenił, że dzięki takim „świadectwom miłości wiary i ojczyzny postawom postawiliśmy tamę temu nihilistycznemu szaleństwu”. Oprócz tego podziękował uczestnikom za ich „ofiarne zaangażowanie i pełną poświęcenia pracę w trakcie kampanii prezydenckiej”. Na koniec zaapelował: „Brońmy Polski, brońmy tego wszystkiego, co ją i nas tworzy, by ona dalej trwała i była prawdziwym domem dla przyszłych pokoleń Polek i Polaków” - dodał. 

Jedną z organizacji, która broniła polskich kościołów, o których wspomina Kaczyński w swoim liście do uczestników Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej”, była „Straż Narodowa” założona przez prezesa Stowarzyszenia Marsz Niepodległości - Roberta Bąkiewicza. Bąkiewicz powołał „Straż Narodową” w odpowiedzi na akcję „Słowo na Niedzielę”, zainicjowaną przez Ogólnopolski Strajk Kobiet, która miała być akcją wymierzoną w Kościół Katolicki w związku z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. W ramach akcji „Słowo na Niedzielę” protesty były zorganizowane przez świątyniami, ale też w ich wnętrzach. Zarówno wicepremier i prezes PiS, jak i Bąkiewicz, nawoływali, by bronić kościołów przed protestującymi. - Trzeba się temu przeciwstawić, to obowiązek państwa, ale także nasz, obywateli. Musimy bronić polskich kościołów za wszelką cenę - komentował w październiku Kaczyński.

- Wzywam wszystkich członków Prawa i Sprawiedliwości i wszystkich, którzy nas wspierają do tego, by wzięli udział w obronie Kościoła, w obronie tego, co dziś jest atakowane - dodał. Do obrony kościołów stanęło sporo zwolenników tak PiS, jak i ruchów narodowców. ”Nasi działacze razem z Ruchem Narodowym i innymi narodowcami w dość niewielkiej liczbie bronią kościoła. Antifa zza pleców dziewczyn i policji rzuca butelkami i kamieniami, na co policja nie reaguje" - informowali przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej.

Założona przez Bąkiewicza „Straż Narodowa” była również obecna podczas Marszu Niepodległości. Narodowcy pod biało-czerwoną flagą przeszli przez Warszawę, a w trakcie doszło m.in. do zamieszek z policją i podpalenia mieszkania Stefana Okołowicza, wybitnego znawcy Stanisław Ignacego Witkiewicza. Według komentatorów „Straż Narodowa” nie poradziła sobie z własnymi działaczami, bo podczas Marszu Niepodległości narodowcy nie mieli wroga w postaci Ogólnopolskiego Strajku Kobiet czy Antify, mimo to Warszawa została zdemolowana, a policja musiała odpierać ataki ze strony osób uczestniczących w wydarzeniu. Po Marszu Niepodległości zatrzymano dotychczas 36 osób, wystawiono ponad 260 mandatów, do sądu trafiło 420 wniosków o ukaranie - poinformował wcześnie rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak. Dodał też, że rannych zostało 35 policjantów.

Narodowcy z Wrocławia na Podsłuchu. Tak się zwołują na Strajk Kobiet
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE