Jarosław Kaczyński

i

Autor: TOMASZ RADZIK/SUPER EXPRESS Jarosław Kaczyński

Kaczyński chce obowiązkowych szczepień przeciw COVID-19? Minister zdrowia: "Nawet dla wszystkich"

2022-01-11 10:05

Adam Niedzielski nie ma wątpliwości, że kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości, na czele z Jarosławem Kaczyńskim, "jest absolutnie zwolennikiem obowiązkowych szczepień". O aktualnej sytuacji epidemicznej w Polsce i możliwych scenariuszach minister zdrowia mówił w porannej rozmowie w TVN24. Niedzielski zdradził, co o obowiązku szczepień myśli prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział w TVN24, czy duża liczba zakażeń koronawirusem może wpłynąć na decyzje w sprawie obowiązkowych szczepień przeciw COVID-19. Przyznał, że nie przestanie uważać, iż "obowiązek szczepień zarówno w grupach mundurowych, nauczycieli, bo wśród medyków już wprowadziliśmy, to są te obowiązki, które powinny mieć miejsce". Minister Niedzielski zdradził również, co na ten temat sądzi kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości oraz sam Jarosław Kaczyński. Opinia prezesa wydaje się jednoznaczna.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Tak źle jeszcze nie było! Minister Niedzielski o szokujących scenariuszach

- Ja całe kierownictwo polityczne będę do tego przekonywał. Być może zaskoczę pana redaktora, ale kierownictwo polityczne Prawa i Sprawiedliwości jest absolutnie zwolennikiem obowiązkowych szczepień. Myślę, że nie trzeba ich przekonywać, w sensie kierownictwa, tylko trzeba przekonywać tych niedowiarków, których jednak jest niemało - mówił minister zdrowia w TVN24.

Sonda
Czy obawiasz się wariantu koronawirusa: omikron?

Adam Niedzielski, dopytywany przez dziennikarza, czy Jarosław Kaczyński jest zwolennikiem obowiązku szczepień, minister zdrowia odparł bez zawahania, że "nawet dla wszystkich".

Sedno Sprawy - Adam Niedzielski
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE