Jarosław Kaczyński grymas twarzy

i

Autor: Sebastian Wielechowski/SUPER EXPRESS fot. Sebastian Wielechowski/SUPER EXPRESS

Koniec wyborczych spotkań prezesa PiS?

Kiedy Jarosław Kaczyński przestanie jeździć po kraju? "Stan zdrowia prezesa"

2022-11-29 22:08

Zdaniem prof. Antoniego Dudka (56 l.) spotkania Jarosława Kaczyńskiego (73 l.) organizowane w całej Polsce nie przysparzają Prawu i Sprawiedliwości fanów. Sam ekspert ocenia je zresztą mianem "katastrofy wizerunkowej". Jednocześnie wskazuje, że jest konkretny sposób na to, by przerwać tę akcję, a partia rządząca jest już na to przygotowana.

Podróże prezesa PiS po całym kraju stały się już niemalże stałym elementem politycznego krajobrazu Polski. Od czerwca tego roku prezes Prawa i Sprawiedliwości pojawiał się zazwyczaj w weekendy w różnych miejscach Polski, często dając wypowiedzi, które media wałkowały jeszcze kilka dni po spotkaniu.

Szczególnie głośno zrobiło się w ostatnich tygodniach o wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego dotyczącej słabej sytuacji demograficznej Polski, co ma wynikać z tego, że kobiety "dają w szyję". Niesławne stały się także kontrowersyjne żarty dotyczące zmiany płci. Przez takie wrzutki prof. Antoni Dudek ocenia spotkania z prezesem jako "katastrofę wizerunkową".

Jarosław Kaczyński przerwie objazd po kraju? Jest tylko jeden warunek

Ekspert w rozmowie z Onetem wskazuje, że prezes Prawa i Sprawiedliwości to polityk, który tak długo podejmuje działanie, jak długo widzi w nim polityczną korzyść. W takim wypadku jest tylko jeden sposób, by Jarosław Kaczyński przerwał swój objazd po Polsce.

Zdaniem prof. Dudka jedynie pokazane Kaczyńskiemu wyniki badań, z których wynikać będzie jednoznacznie, że PiS traci na występach prezesa, spowoduje wstrzymanie akcji. Oczywiście sprawa nie zostanie tak zaprezentowana na zewnątrz, na co PiS ma już plan. - Jako przyczynę tego przerwania partia poda stan zdrowia prezesapodsumował ekspert.

Poniżej galeria z poradami polityków PiS, jak wygrać wybory

Sonda
Chciałbyś pójść na spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim?
Zgorzelski z PSL miażdży pomysł powstania komisji ds. polityki energetycznej. "To jedna wielka bzdura"