Wyjątkowo smutne miejsce

Agata Duda na oddziale hematologii. Na ten widok serce pęka

2022-11-29 14:48

Agata Duda często angażuje się w pomoc najbardziej potrzebującym. Odwiedza także szpitale i ośrodki, które zajmują się wspieraniem ludzi z różnymi problemami. Tym razem pierwsza dama pojawiła się w Zabrzu, gdzie odwiedziła między oddział hematologii i małych pacjentów.

Agata Duda pojawiła się w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu, gdzie spotkała się z dziećmi po przeszczepie serca. Pierwsza dama zobaczyła, jak wygląda codzienność najmłodszych pacjentów na oddziale podczas dochodzenia do zdrowia, w tym jak wygląda nauka, której przecież nie można całkowicie zaniedbać. Rozmawiała z dziećmi, ale też z ich rodzicami i pracownikami szpitala. - Życzę Wam, aby Wasze nowe serduszka się przyjęły i jak najlepiej funkcjonowały – powiedziała im Agata Duda. Miała także okazję poznać dzieci, które wciąż czekają na przeszczep serca. Żona Andrzeja Dudy miała też okazję odwiedzić Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 im. Prof. Stanisława Szyszko, gdzie wzięła udział w rozmowie na temat terapii onkologicznych dla dzieci, rozwoju hematologii oraz badaniami prowadzonymi w placówce. Ponadto spotkała się z małymi pacjentami, którzy opowiedzieli pierwszej damie o swojej codzienności na oddziale, warsztatach i sposobach na wspólne spędzanie czasu. Widok tak ciężko chorych dzieci wzrusza niemal wszystkich, a łzy same cisną się do oczu, Agata Duda jednak obdarzała uśmiechem każde dziecko i nie pozwoliła im na martwienie się. Dodatkowo zobaczyła także wystawę fotografii autorstwa Ewy Miket, na której artystka uwieczniła pacjentów z rodzicami.

Sonda
Czy osoby chorujące na nowotwory mogą liczyć w Polsce na wystarczającą opiekę?
Agata Duda jako wolontariuszka
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany