Jest plan odsunięcia Putina od władzy? Paweł Kowal: wiem ze swoich źródeł…

i

Autor: AP, Marcin Wziontek/Super Express Jest plan odsunięcia Putina od władzy? Paweł Kowal: wiem ze swoich źródeł…

SZOKUJĄCY SCENARIUSZ!

Jest plan odsunięcia Putina od władzy? Paweł Kowal: Wiem ze swoich źródeł…

2022-10-10 11:13

Poseł KO Paweł Kowal uważa, że otoczenie prezydenta Rosji Władimira Putina będzie próbowało odsunąć go od władzy. - Oni wiedzą, że jeśli tego nie zrobią szybko, to Federacja Rosyjska jako byt, który znamy, jest zagrożona - tłumaczył polityk na antenie TVN24. Podzielił się również informacjami, jakie ma ze swoich źródeł.

Poseł KO Paweł Kowal był gościem w TVN24 w “Rozmowie Piaseckiego”. Podczas programu polityk odniósł się do doniesień nt. dymisji ministra obrony Siergieja Szojgu i szefa sztabu generalnego Walerija Gierasimowa. 

- Od dawna mówię, że będzie próba odsunięcia Putina rękami jego otoczenia, dlatego oni wiedzą, że jeżeli tego nie zrobią szybko to Federacja Rosyjska jako byt, który znamy, jest zagrożony - tłumaczył poseł. 

Paweł Kowal o sytuacji na Kremlu. “Tam był taki plan, wiem ze swoich źródeł…” 

Według Kowala pojawiające się w ostatnich dniach plotki wskazują na to, że wojskowi “próbowali odsunąć Putina, albo jest jakieś zamieszanie” na Kremlu. 

- W oparciu o to zamieszanie, wojna może się szybko skończyć. To nie jest wariant, który uważam za najbardziej prawdopodobny, ale szczególnie ci, którzy odpowiadają dzisiaj za politykę europejską, światową, powinni brać taki wariant pod uwagę - że będzie taki dzień, kiedy wstaną i okaże się, że Putin już nie rządzi: albo nie żyje, albo władza została przesunięta - wskazał.

-  Tam był taki plan, to wiem ze swoich źródeł, żeby władzę przesunąć do Rady Bezpieczeństwa, czyli żeby Putina odsunąć od podejmowania taktycznych decyzji - zdradził Kowal.

Kowal: Federacja Rosyjska, takją jaką znamy, się rozpadnie

W ocenie parlamentarzysty Putin “przyspieszył bardzo rozpad Federacji Rosyjskiej”, podejmując decyzję o mobilizacji. 

- Od lat mówię, że Federacja Rosyjska, taka jaką znamy, się rozpadnie. Przede wszystkim to będzie decentralizacja władzy, pojawienie się wielu lokalnych watażków, a w niektórych miejscach próby oderwania kawałków federacji od federacji, przykładowo na Kaukazie Północnym - ocenił Kowal. 

W takim scenariuszu władza centralna byłaby na tyle osłabiona, że nie byłaby w stanie efektywnie rządzić. - Otoczenie Putina robi wszystko, żeby poprzez usuniecie go, zamknąć tę sprawę - mówił Kowal.

Sonda
Czy Putin przegra wojnę?
Kobieracki: "Wybuchła ciężarówka z paliwem, której kierowca najprawdopodobniej palił ukraińskie papierosy" [Express Biedrzyckiej]
Listen to "Putin nie odzyska miłości Rosjan? "Naruszył społeczną umowę" - Agnieszka Legucka [RAPORT WALCZAKA]" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany