Jerzy Niesiołowski, Jerzy Urban

i

Autor: Paweł Dąbrowski/Super Express, Piotr Piwowarski/Super Express Jerzy Niesiołowski, Jerzy Urban

Zaskakujące słowa legendy opozycji

Jerzy Urban nie żyje. Stefan Niesiołowski: "Dawno odpokutował swoje winy"

2022-10-03 13:16

Jerzy Urban nie żyje. Powiedzieć o nim, że to postać kontrowersyjna, to nic nie powiedzieć. Jerzy Urban podczas stanu wojennego stał się symbolem wszystkiego, co w Polsce Ludowej najgorsze. "Rząd się sam wyżywi" - tak zareagował - jako rzecznik rządu - na sankcje nałożone na Polskę przez Ronalda Reagana. W rozmowie z Se.pl Jerzego Urbana wspominał legendarny opozycjonista z czasów PRL Stefan Niesiołowski. Jego zdaniem, założyciel tygodnika "Nie" dawno odpokutował swoje winy.

Jerzy Urban nie żyje. Tym razem nie jest to żart. Redaktor naczelny tygodnika "Nie" zmarł w wieku 89 lat. Jak ocenia Jerzego Urbana człowiek, który w PRL stał po przeciwnej stronie barykady i za walkę o wolną Polskę trafił do więzienia, gdzie przez cztery lata siedział razem z pospolitymi kryminalistami? Stefan Niesiołowski nie owija w bawełnę. - Jerzy Urban miał w swoim życiu okres, który - delikatnie mówiąc - nie zasługuje na wielką chwałę - mówi bez ogródek były wicemarszałek Sejmu, który inaczej jednak patrzy na to, co były rzecznik rządu robił już w wolnej Polsce. - Mamy teraz w Polsce odrażającą dyktaturę i z tym trzeba walczyć, a nie zajmować się tym co, kto robił i mówił 40 lat temu - podkreśla były wicemarszałek Sejmu. - Jerzy Urban od dawna bronił wolności i demokracji, podobnie jak cały tygodnik "Nie", który prowadził. Dawno temu już odpokutował swoje winy, wymazał ze swojego życia to, co było złe - dodaje Stefan Niesiołowski. 

Traumatyczne wspomnienia z więzienia, pikantne kulisy polskiej polityki i miażdżące przenikliwe analizy. Prawdziwa twarz jednego z najbarwniejszych polskich polityków ostatnich 30 lat. Niesiołowski bez cenzury opowiada m.in. o Lechu Wałęsie, Bronisławie Geremku, Jarosławie Kaczyńskim, a nawet Janie Pawle II. Chcesz się dowiedzieć więcej o Stefanie Niesiołowskim? Książka "Niesiołowski" Piotra Lekszyckiego jest już do kupienia w dobrych księgarniach stacjonarnych i internetowych TUTAJ MOŻESZ JĄ ZAMÓWIĆ W PROMOCYJNEJ CENIE

Politycy od kuchni - Niesiołowski