Jerzy Urban nie żyje

i

Autor: TOMASZ RADZIK / SUPER EXPRESS

MIAŁ 89 lat

Nie żyje Jerzy Urban. Były rzecznik rządu i redaktor naczelny tygodnika NIE

2022-10-03 11:35

Nie żyje Jerzy Urban, publicysta, dziennikarz, redaktor naczelny tygodnika "Nie" oraz były rzecznik rządu w okresie PRL. Informację o śmierci Urbana podał tygodnik "Nie" na Twitterze. Wiadomość potwierdziła także żona Urbana Małgorzata Daniszewska.

Nie żyje Jerzy Urban

Zmarł Jerzy Urban, publicysta, dziennikarz, redaktor naczelny tygodnika "Nie" oraz były rzecznik rządu w okresie PRL, w latach 1981–1989. Informację o śmierci Urbana podał tygodnik "Nie" na Twitterze pisząc krótko: "Jerzy Urban nie żyje". Wiadomość potwierdziła także żona Urbana Małgorzata Daniszewska w rozmowie z Onetem. Kiedy i gdzie urodził się Urban? Jerzy Ubran urodził się 3 sierpnia 1933 w Łodzi. Jerzy Urban zmarł w wieku 89 lat. Urban był postacią budzącą olbrzymie kontrowersje. Gdy był rzecznikiem rządu słynne były jego cotygodniowe konferencje prasowe, głównie skupione na przekazywaniu propagandy ówczesnego rządu. 

Jerzy Urban - rodzina

Jerzy Urban pochodził  z inteligenckiej, zasymilowanej rodziny żydowskiej, związanej ze środowiskiem robotniczym Łodzi. Jego rodowe nazwisko brzmiało "Urbach". Urodził się jako syn Jana Urbacha, dziennikarza, członka PPS, współwłaściciela dziennika „Głos Poranny” oraz Marii z domu Brodacz. 

Gdzie pracował Jerzy Urban?

Karierę dziennikarską Jerzy Urban zaczął w 1951 roku od pracy w czasopiśmie „Nowa Wieś”. W lipcu 1955 został dziennikarzem tygodnika „Po prostu”. Od stycznia 1956 był w nim kierownikiem działu politycznego.

CZYTAJ: Jerzy Urban RODZINA. Trzy żony, córka Aleksandra Magdalena, zięć opozycjonista. Kim są i co robią bliscy Urbana?

Nie żyje Jerzy Urban. Zmarł w wieku 89 lat

Dlaczego Polacy tak mało czytają?

Włącz podcast i posłuchaj!

Listen to "Zaledwie 38 proc. dorosłych Polaków przeczytało przez ostatnie 12 miesięcy przynajmniej jedną książkę. Dlaczego nie czytamy?" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany