Jarosław Kaczyński, Mateusz Morawiecki

i

Autor: SEBASTIAN WIELECHOWSKI/SUPER EXPRESS Jarosław Kaczyński, Mateusz Morawiecki

PREZES ODKRYŁ KARTY!

Jarosław Kaczyński zapytany o zmiany w rządzie. Co z premierem? Jasna deklaracja prezesa PiS

2022-08-08 9:24

Jarosław Kaczyński zapowiedział, że możliwe będą zmiany kadrowe w szeregach władzy. Na ten temat wypowiedział się w tygodniku "Sieci". Jakich zmian należy się spodziewać, czy są przewidziane na stanowisku premiera? Prezes PiS rozwiał wszelkie wątpliwości.

Prezes PiS o zmianach w rządzie? Co z Morawieckim? Jasna deklaracja Kaczyńskiego

Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu w tygodniku "Sieci". W rozmowie z prezesem PiS poruszonych zostało wiele tematów, także tych dotyczących Unii Europejskiej, relacji Polski z Komisją Europejską, ale też krajowej polityki. W czasie wywiadu pojawił się też temat możliwych zmian w szeregach władzy, a konkretnie w rządzie. Prezes Prawa i Sprawiedliwości przyznał, że będzie kilka kadrowych zmian, nie mówił jednak o konkretnych nazwiskach. Podkreślił przy tym, że spokojny o swoją przyszłość może być premier Mateusz Morawiecki:  - Nie będzie zmiany premiera i rządu, to w tej chwili z wielu względów niemożliwe, ale wnioski musimy wyciągnąć. Ustępstwa nic nie dały, choć poszliśmy daleko, według mnie ryzykownie daleko. Trzeba uznać tę prawdę i skupić się na zabezpieczaniu polskich obywateli - zaznaczył Kaczyński.

SPRAWDŹ: Wakacje Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS rusza na urlop. Znamy kulisy wakacyjnych planów

Jarosław Kaczyński o relacjach z Unią Europejską 

W tym samym wywiadzie na temat relacji z Unią Europejską, Kaczyński przyznał jasno: - Coraz bardziej jest oczywiste, że tu nie ma sensu zważać na Unię Europejską, bo ona i tak ma inny plan. Unia nie wykonuje swoich obowiązków wobec Polski, nie przestrzega żadnych reguł - wyjaśnił. Jak dodał: - W tej sytuacji nie mamy powodów brać pod uwagę jej zastrzeżeń, które nie mają żadnych podstaw traktatowych, które nie mają nic wspólnego z praworządnością. Odwrotnie – są ochroną łamania praworządności przez rozgrzanych politycznie sędziów, łamiących polskie ustawy, polską konstytucję. 

Express Biedrzyckiej - Tomasz Słomka: Mateusz Morawiecki powoli staje się obciążeniem
Sonda
Jak sądzisz, czy PiS wygra kolejne wybory?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają