Szymon Hołownia.

i

Autor: Tomasz Radzik/SUPER EXPRESS Szymon Hołownia.

Zaskoczenie

Jakie wykształcenie ma Szymon Hołownia? Wielu będzie w szoku! SERIO!

2024-02-14 20:58

Szymon Hołownia zaskoczył wielu, gdy zdecydował się na wejście do wielkiej polityki. Dziś jest marszałkiem Sejmu. Ale Hołownia startował też w wyborach prezydenckich w 2020 roku. Zajął wtedy trzecie miejsce w pierwszej turze. Idąc za ciosem, postanowił założyć ugrupowanie Polska 2050. Jeszcze kilka lat temu był znany jako publicysta i prowadzący program rozrywkowy. Wiele osób może nawet nie wiedzieć, jakie wykształcenie ma Szymon Hołownia. Będziecie w szoku!

Szymon Hołownia na kilka miesięcy przed wyborami parlamentarnymi zacieśnił współpracę z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. Szef PSL i lider Polski 2050  przedstawili tzw. listę wspólnych spraw, wśród których znalazło się temat referendum ws. aborcji. Pomysł ten wywołał prawdziwą burzę. O Hołowni znów jest głośno, gdy po wyborach został marszałkiem Sejmu X kadencji, dlatego warto przypomnieć jego sylwetkę oraz to, jakie ma wykształcenie. 

Kim jest Szymon Hołownia? 

Szymon Hołownia przez wiele lat był znany jako prowadzący show Mam Talent, gdzie towarzyszył mu Marcin Prokop. Panowie się przyjaźnili do tego stopnia, że Prokop był świadkiem na ślubie Hołowni. To w tym programie Hołownia dopingował uczestników przed występami. Dał się poznać także jako założyciel fundacji charytatywnych. Był też znany z tego, że jest publicystą i pisze książki. Swoje teksty publikował w „Tygodniku Powszechnym”, „Rzeczpospolitej” czy „Newsweeku”, pracował w programie religia.tv. Można więc podejrzewać, że z wykształcenia jest dziennikarzem. Jaka jest prawda? Kim z wykształcenia jest Szymon Hołownia. Wiele osób może być zdziwionych, gdy dowie się, że lider Polski 2050 ma skończoną szkołę średnią i nie ma wykształcenia wyższego.

SPRAWDŹ>>>Kim jest z wykształcenia Macierewicz? Padniesz, jak się dowiesz czego się uczył. To szok!

Jakie wykształcenie ma Szymon Hołownia? Wielu będzie w szoku!

Szymon Hołownia pochodzi z Białegostoku, tam ukończył Społeczne Liceum Ogólnokształcące Społecznego Towarzystwa Oświatowego. Po szkole średniej studiował w SWPS w Warszawie, ale studiów nie ukończył. To oznacza, że Szymon Hołownia ma wykształcenie średnie, co też można przeczytać w oficjalnych danych na PKW. Co prawda Hołownia studiował przez 5 lat, ale jednak dyplomu nie posiada. Dwukrotnie też chciał się kształcić na zakonnika. Jak widać, to, że nie ukończył studiów dziennikarskich nie przeszkodziło mu, by przez lata pracować jako dziennikarz. 

W galerii poniżej możecie zobaczyć, jak mieszka Szymon Hołownia

Szymona Hołownia - ile wiecie o nowym marszałku Sejmu? [QUIZ]

Pytanie 1 z 12
Gdzie urodził się Szymon Hołownia?
EXPRESS BIEDRZYCKIEJ - Szymon HOŁOWNIA
Listen on Spreaker.