Hołownia Kamysz

i

Autor: Artur Hojny/Super Express, Tomasz Radzik/Super Express

Kampania wyborcza

Hołownia i Kosiniak-Kamysz łączą siły! Czy będzie wspólna lista wyborcza?

2023-02-06 22:42

We wtorek podczas wspólnego wystąpienia w Senacie liderzy Polski 2050 Szymon Hołownia i PSL Władysław Kosiniak-Kamysz ogłoszą listę "wspólnych spraw", które opozycja powinna podjąć bezpośrednio po wygranych wyborach - powiedział w rozmowie z PAP jeden z polityków Stronnictwa.

PSL i Polska 2050 rozpoczynają współpracę

We wtorek w Senacie o godz.11.30 odbędzie się wspólne wystąpienie prezesa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza i lidera Polski 2050 Szymona Hołowni. Zdaniem jednego z polityków PSL liderzy Polski 2050 i PSL podczas tego wystąpienia "ogłoszą listę wspólnych spraw, które opozycja powinna podjąć bezpośrednio po wygranych wyborach". Z kolei wiceprezes PSL Dariusz Klimczak podkreślił w rozmowie z PAP, że wspólne wystąpienie Kosiniaka-Kamysza i Hołowni "będzie dotyczyło najważniejszych spraw, które trzeba w Polsce zrealizować, żeby wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych rodaków".

"Drożyzna, problemy przedsiębiorców, ceny paliw, ciepła i energii, fatalna dostępność ochrony zdrowia - to wszystko dotyka zwykłego obywatela i politycy muszą przedstawić konkretne rozwiązania tych trudnych tematów" - powiedział Klimczak. Według niego liderzy Polski 2050 i PSL "odniosą się także do kwestii zaufania w polityce i budowania dobrych relacji wewnątrz demokratycznej opozycji, które są fundamentem sukcesu w najbliższych wyborach"

Sonda
Interesujesz się polityką?
Express Biedrzyckiej - Szymon Hołownia punktuje Donalda Tuska. Mocne!