To już koniec! Putin nie będzie negocjował, po prostu się podda. Kreml go zmusi!

i

Autor: AP/Mikhail Metzel To już koniec! Putin nie będzie negocjował, po prostu się podda. "Kreml go zmusi!"

Polska w oczach Kremla

Jak przedstawiana jest Rosjanom Polska? Żaryn: To kraj tworzący problemy sojusznikom

2022-11-25 18:37

Kreml od lat stara się pokazać Polskę jako kraj tworzący problemy sojusznikom - napisał w piątek na Twitterze pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn.

To Kreml uważa o Polsce

Sekretarz stanu w KPRM w serii wpisów zwrócił uwagę, że rosyjska propaganda kontynuuje działania wymierzone w Polskę, prezentując nasz kraj jako zagrożenie dla Zachodu, licząc na osłabienie wiarygodności naszego państwa na arenie międzynarodowej.

Żaryn w piątkowych wpisach wskazał, że kremlowska propaganda porusza ostatnio wątek przejęcia przez Polskę aktywów PAO Gazprom w spółce EuRoPol Gaz zarządzającej polskim odcinkiem gazociągu jamalskiego.

We wpisanej na listę sankcyjną w związku z agresją Kremla na Ukrainę rosyjskiej firmie PAO Gazprom decyzją polskiego ministra rozwoju i technologii Waldemara Budy w połowie listopada został ustanowiony tymczasowy zarząd przymusowy na wszystkich akcjach Gazpromu w spółce System Gazociągów Tranzytowych EuRoPol Gaz SA.

Żaryn wskazał, że działania mające na celu umożliwienie dalszego funkcjonowania spółki - po wejściu w życie naszych sankcji - "Kreml prezentuje jako krok wymierzony w RFN".

"W narracji Rosji decyzja rządu Polski oznacza odcięcie Niemiec od gazu z Rosji. Decyzja ta jest prezentowana jako wymierzona w interesy RFN i zagrażająca bezpieczeństwu energetycznemu Niemiec" - wskazał zastępca ministra koordynatora służb specjalnych.

Dezinformacja w Rosji. Polska wywiera presję na Europę?

Dodał, iż dezinformacyjne teksty sugerują jednocześnie, że Polska od dawna wywierała presję na Europę, by zrezygnowała z rosyjskiego gazu, a teraz czerpie korzyści kosztem Rosji, narażając inne kraje Zachodu.

Pełnomocnik podkreślił, że teksty w tej sprawie wpisują się w narrację, której celem jest ukazywanie Polski jako kraju niebezpiecznego, który zagraża sojusznikom i tworzy problemy Europie Zachodniej.

W piątek rozpoczął się dziesiąty miesiąc agresji Rosji na Ukrainę. Napaść trwa od dni. Rosja zaatakowała Ukrainę 24 lutego.

Sonda
Czy Polsce i krajom bałtyckim grozi bezpośrednia agresja militarna Putina?
Małgorzata Bonikowska: "Każdy spór w UE, każdy rodzaj napięcia między członkami i instytucjami, jest osłabianiem UE" [Express Biedrzyckiej]
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany