Marian Zembala

i

Autor: KASIA ZAREMBA / SUPER EXPRESS, facebook

Tak wspominają go we Wszystkich Świętych

Grób prof. Mariana Zembali utonął w morzu kwiatów, wzruszający widok. Syn cytuje psalm

2022-11-01 22:53

Prof. Marian Zembala (+ 72 l.) zmarł w tym roku w marcu, a jego śmierć odbiła się echem w całym kraju. Kardiochirurga żegnał nie tylko świat medycyny, ale także i polityki, ponieważ Marian Zembala był ministrem zdrowia. We Wszystkich Świętych znów zrobiło się głośno o zasłużonym kardiochirurgu ze względu na opublikowane przez jego syna zdjęcie.

Postać prof. Mariana Zembali zyskała wiele uznania, które wcale nie skończyło się po śmierci kardiochirurga. Wyrazem pamięci i ogromnej sympatii wobec byłego ministra zdrowia jest to, co stało się z grobem zmarłego w marcu 2022 roku specjalisty. O wszystkim doniósł jego syn, Michał Zembala.

Grób prof. Mariana Zembali utonął w kwiatach. Tak wspominają go pacjenci i współpracownicy

Ten opublikował na Facebooku zdjęcie, na którym widzimy grób Mariana Zembali usłany kwiatami oraz zniczami. Podarków od Polaków znalazło się na mogile słynnego kardiochirurga tak wiele, że nie sposób znaleźć miejsce, by położyć na niej kolejny.

Wymowne zdjęcie upublicznione przez Michała Zembalę na Facebooku autor opisał równie wymownym skrótowcem "Ps 23,4" , który odnosi się do słów słynnego biblijnego psalmu o zaufaniu wobec Boga:

"Chociażbym chodził ciemną doliną,

zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną.

Twój kij i Twoja laska są tym, co mnie pociesza".

Polacy wspominają prof. Mariana Zembalę. Grób zalali kwiatami, a media społecznościowe dobrym słowem

Wdzięczność i wyrazy szacunku wobec prof. Mariana Zembali nie skończyły się jednak na cmentarzu parafialnym w Zbrosławicach, gdzie spoczął. Pod zdjęciem opublikowanym przez Michała Zembalę możemy przeczytać ogrom komentarzy, które bardzo przychylnie odnoszą się do Mariana Zembali.

Pan Profesor na zawsze pozostanie w pamięci i sercach wszystkich ludzi, dla których był wzorem i inspiracją - napisał o prof. Zembali Piotr.

Wspaniały, wielki człowiek. Jego wielkość przerosła niektórych. Na zawsze w pamięci - wspomina Teresa.

Zaszczytem dla mnie było poznanie tak wspaniałego i wielkiego człowieka. Dziękuję za wszystko. W sercu i pamięci na zawsze - napisał pod zdjęciem Sebastian.

Pod zdjęciem grobu prof. Zembali galeria ze zdjęciami z wizyty Jarosława Kaczyńskiego (73 l.) na Starych Powązkach

Sonda
Składasz życzenia z okazji Wszystkich Świętych?
Prezydent Andrzej Duda z ojcem na cmentarzu
Listen to "Jak przeżywać żałobę? Rozmowa o śmierci i nie tylko." on Spreaker.