ZDJĘCIA PORUSZAJĄ

Grób Kamila Durczoka zdobią białe róże. Poruszający widok [ZDJĘCIA I WIDEO]

2022-10-31 4:45

Kamil Durczok zmarł nagle 16 listopada 2021 roku. Wiadomość o śmierci Durczoka wstrząsnęła ludźmi, bo nikt nie spodziewał się odejścia dziennikarza. Chociaż kilka miesięcy wcześniej publikował on w Internecie zdjęcia ze szpitala. Kamil Durczok zawsze z dumą mówił, że jest Ślązakiem. To właśnie w rodzinnych stronach, w Katowicach, znajduje się grób Durczoka. Patrząc na nagrobek trudno powstrzymać łzy wzruszenia.

Kamil Durczok zmarł rok temu w listopadzie

Kami Durczok zmarł w listopadzie 2021 roku w wieku 53 lat. Przez lata był gwiazdą dziennikarstwa, pracował w najbardziej znanych redakcjach w Polsce. Pracę dziennikarza rozpoczął w 1991 roku w Radiu Katowice. Szybko został dyrektorem Radia TOP FM, a potem zaczął pracę jako dziennikarz telewizyjny. W latach 1993–2006 Kamil Durczok pracował w telewizji publicznej, najpierw w Telewizji Katowice, a następnie - od 2001 do 2006 roku - Durczok prowadził główne wydanie "Wiadomości" na antenie TVP1. Wtedy był ulubieńcem widzów, którzy za nim przepadali, a dowodami ich sympatii były choćby Telekamery, którymi był kilkukrotnie nagradzany. Widzowie stali za nim murem, wraz z nim płakali, gdy Durczok przed kamerami przyznał, że choruje na raka. Po jego otwartym oświadczeniu w telewizji, do redakcji "Wiadomości" przychodziły setki listów, w których ludzie wspierali go dobrym słowem. Niestety, późniejsze lata przyniosły kłopoty w jego życiu, tak prywatnym, jak i zawodowym. Nie obyło się bez głośnych afer i skandali, do tego doszedł rozwód z Marianną Dufek. Ostatnie lata życia dziennikarza były dla niego szczególnie pełne złych momentów, miał kłopoty z prawem. 

Grób Kamila Durczoka na cmentarzu w Katowicach. Białe kwiaty zdobią pomnik

Pogrzeb Kamila Durczoka odbył się 19 listopada 2021 po nabożeństwie w Kościele Trójcy Przenajświętszej w Katowicach. Dziennikarz został pochowany w grobie rodzinnym na miejscowym cmentarzu. Po pogrzebie pomnik zalało morze kwiatów. Jak grób Durczoka wygląda obecnie? Widok chwyta za serce szczególnie przez jeden szczegół: bukiet z pięknych, białych róż. Zobaczycie go w naszej galerii zdjęć. 

Grób Kamila Durczoka

Śmierć to w Polsce wciąż temat tabu. A może warto nauczyć się o niej rozmawiać?

Czy warto zaplanować WŁASNY POGRZEB? O co pytać w zakładzie pogrzebowym? Włącz podcast i posłuchaj!

Listen to "Czy warto zaplanować własny pogrzeb? Jak oswoić się z myślą o śmierci? Nie ma głupich pytań" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany