Marek Belka, Robert Biedroń, Adam Bielan

i

Autor: Piotr Grzybowski/SUPER EXPRESS, Tomasz Radzik/SUPER EXPRESS Marek Belka, Robert Biedroń, Adam Bielan

Przejrzeliśmy majątki europosłów: Biedronia, Belki i Bielana. Tak uciekają przed inflacją

2022-05-31 5:25

Drożyzna sprawia, że posiadane przez nas majątki, a zwłaszcza gotówka, tracą swoją wartość. Co zrobić, aby stracić jak najmniej? Można wziąć przykład z europosłów, którzy jak Marek Belka (70 l.) inwestują kapitał w obligacje, lub jak Robert Biedroń (46 l.) - w nieruchomości.

Inwestycje sposobem na kryzys

Jak uciec przed inflacją? To pytanie zadaje sobie każdy, kto ma oszczędności. Niemałe środki na kontach posiadają eurposłowie, którzy dostają z Parlamentu Europejskiego wysokie wynagrodzenie. Przyjrzeliśmy się oświadczeniom majątkowym wybranych polityków. Okazuje się, że Robert Biedroń w 2021 r. kupił do spółki z kimś mieszkanie o powierzchni ok. 100 mkw., którego wartość to prawie 2 mln zł. Z oświadczenia europosła wynika, że zakup nieruchomości sfinansował kredytem (696 tys. zł). Co istotne, jest to już czwarte mieszkanie w posiadaniu tego polityka. Z oświadczenia Adama Bielana (48 l.) wynika z kolei, że w 2021 r. zainwestował 183 tys. zł w fundusze inwestycyjne, co zapewne pozwoli mu zapobiec utracie oszczędności.

Posłowie ujawnili swoje majątki. Morawiecki jednym z bogatszych polityków!

Express Biedrzyckiej - ppłk Krzysztof Przepiórka: Czekam aż NATO się obudzi

Obligacje antyinflacyjne

Inny europoseł, były premier Marek Belka od dawna inwestuje w obligacje skarbu państwa. Wartość zainwestowanych przez niego w obligacje środków zwiększyła się w ciągu roku z 300 do 330 tys. zł. – To obrona przed stratą. Oprocentowanie jest znacznie wyższe niż gdzie indziej, a najbardziej korzystne są obligacje antyinflacyjne – mówi nam Belka. Ekonomista nie chce jednak radzić nam, jak uciec przed inflacją. – Nie ma mądrych na trudne czasy, tracą niestety wszyscy – dodaje europoseł. 

Sonda
Czyja ekipa lepiej poradziłaby sobie z inflacją?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE