Jarosław Kaczyński, Donald Tusk

i

Autor: Paweł Jaskółka/SUPER EXPRESS, Marcin Gadomski/SUPER EXPRESS Jarosław Kaczyński, Donald Tusk

Trzy złote podwyżki świadczeń z ZUS?

Emerytury za rządów PO kontra emerytury za rządów PiS. Kiedy seniorom żyło się lepiej?

2023-02-15 4:10

Za czyich rządów emerytom lepiej się wiodło? Według wyliczeń finansisty Michała Przybylaka, za czasów koalicji PO-PSL emerytury realnie rosły, a za PiS wartość świadczeń realnie zmalała. Na te szacunki oburza się wiceminister rodziny i polityki społecznej. – Za PO i PSL waloryzacja wynosiła 2–3 zł, a nasz rząd realnie pomaga emerytom – przekonuje w „Super Expressie” Stanisław Szwed (68 l.).

Wysoka emerytura jest mniej warta

Michał Przybylak, finansista i wiceprzewodniczący wielkopolskiej Nowoczesnej, dokonał analizy waloryzacji świadczeń z ZUS. Obliczył, że w latach 2007–2015 wartość emerytur realnie się poprawiła o 15,58 proc., a z kolei w latach 2015–2023 wartość świadczeń zmalała o 9,12 proc.

Te wyliczenia dla Super Biznesu skomentował Antoni Kolek prezes Instytutu Emerytalnego. Kolek przyznaje rację Przybylakowi. "Poprzednia władza może nie prowadziła głośnych medialnie działań, ale w porównaniu wygrywa z obecną władzą" stwierdza Kolek.

Dodatki i wyższa kwota wolna

Politycy PiS sz tymi szacunkami się nie zgadzają. – Ostatnie lata są dobre dla naszych seniorów. Nie ma już takich sytuacji, jakie były za PO i PSL, kiedy waloryzacja wynosiła 2–3 zł – mówi nam wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed. – Nasz rząd realnie pomaga emerytom, wprowadziliśmy dodatki: „13” i „14” oraz podwyższyliśmy kwotę wolną od podatku. Od marca będzie zaś waloryzacja kwotowo-procentowa – kwituje Stanisław Szwed.

Pani Irena z Wrocławia sprzedaje rzeczy na ulicy, aby mieć na leki. Emeryci apelują do rządu o dodatkowe pieniądze!

Ekonomista wygarnął całą prawdę o WALORYZACJI emerytur!
Sonda
Za czyich rządów emerytom było lepiej?

W kieszeni polskiego emeryta i tak zostanie coraz mniej pieniędzy?

Znany ekonomista wyjaśnia, dlaczego. POSŁUCHAJ!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany