Emeryci

i

Autor: Shutterstock Emeryci

DOBRE WIEŚCI

Emerycie, uwaga: decyzja o 14. emeryturze już w styczniu! Wiceminister składa deklarację

Seniorzy nie mogą doczekać się marcowej waloryzacji świadczeń oraz kwietniowej trzynastej emerytury. Wciąż nie wiadomo jednak, czy rząd zapewni w 2023 r. także wypłatę czternastki. Wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed (67 l.), zapewnia Czytelników „Super Expressu”, że mogą być pewni tego dodatku. - Projekt ustawy w tej sprawie będzie gotowy w styczniu – mówi nam polityk.

Od marca 2023 emerytury mają wzrosnąć o minimum 250 zł 

Zasady przyszłorocznej waloryzacji rent i emerytur zostały przyjęty w nowelizacji ustawy emerytalnej, którą niedawno podpisał prezydent Andrzej Duda (50 l.). Od marca 2023 r. najniższe gwarantowane emerytury mają wzrosnąć o minimum 250 zł brutto , a wyższe o co najmniej 13,8 proc. W kwietniu zostanie emerytom wypłacona, jak co roku, trzynastka w wysokości emerytury minimalnej (1445,48 zł na rękę). Z kolei w drugiej połowie roku, według deklaracji polityków PiS, zostanie wypłacona także 14. emerytura. Podejrzewamy, że wyniesie ona również 1445,48 zł, o ile rząd zdecyduje się zwolnić to świadczenie z podatku. Podejrzewamy, że będzie obowiązywał próg dochodowy, czyli całą czternastkę otrzymają osoby z emeryturą brutto do 2900 zł. Są to na razie domysły, bo wciąż nie ma ustawy, która zapewni wypłatę dodatku.

14. emerytura w przyszłym roku. Wiceminister deklaruje

Wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed, złożył nam jednak konkretną deklarację. - Projekt ustawy w sprawie 14. emerytury będzie gotowy w styczniu, a do marca go przyjmiemy – powiedział Szwed w rozmowie z „Super Expressem”. Emerycie, niżej w galerii zdjęć sprawdzisz, ile możesz zyskać z ZUS w 2023 roku. 

CZYTAJ: Emerycie, sprawdź, ile dostaniesz z ZUS we wrześniu 2022. Emerytura i czternastka [KONKRETNE WYLICZENIA]

Sonda
Czy Twoim zdaniem emerytom lepiej żyło się za:
Bogusław Grabowski nie ma wątpliwości. "Emerytom na pewno będzie spadał dochód realny"

Emerytom mimo rewaloryzacji spadnie dochód realny?

Ekonomista nie ma dobrych wiadomości. Posłuchaj!

Listen to "Emerytom na pewno będzie spadał dochód realny - ekonomista Bogusław Grabowski. EXPRESS BIEDRZYCKIEJ" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany