Elżbieta Witek

i

Autor: Tomasz Radzik/SUPER EXPRESS Elżbieta Witek

Mocne słowa

Elżbieta Witek w orędziu: Marszałek Grodzki kłamie i wprowadza Polaków w błąd

2023-09-16 20:32

Marszałek Senatu w bezprecedensowy sposób wykorzystał narzędzie orędzia państwowego do próby okłamania i wprowadzenia w błąd Polaków. Kłamstwa nie mogą pozostać bez odpowiedzi - powiedziała w sobotnim ( 6 września) orędziu marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

Orędzie marszałek Sejmu 

Elżbieta Witek w sobotę wieczorem wygłosiła orędzie, transmitowane w telewizji i radiu publicznym. W swoim wystąpieniu odniosła się do wcześniejszego orędzia wygłoszonego w piątek przez marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego, który  w wystąpieniu mówił, że "polskie wizy, dokumenty uprawniające do wjazdu na teren naszego kraju, były sprzedawane na straganach w krajach Azji i Afryki". Dzięki temu - wskazał - "setki tysięcy migrantów napłynęły do naszej ojczyzny, a na tym procederze nie tylko prawdopodobnie zarobili, ale według doniesień mediów zorganizowali go najwyżsi polscy urzędnicy". "To największa afera, z jaką mierzyliśmy się w XXI wieku - dodał. Marszałek Witek powiedziała w sobotę, że "wczoraj Marszałek Senatu w bezprecedensowy sposób wykorzystał narzędzie orędzia państwowego do próby okłamania i wprowadzenia w błąd Polaków.

Elżbieta Witek - kłamstwa nie mogą zostać bez odpowiedzi

- "Trwająca kampania wyborcza nie zwalnia nas polityków z odpowiedzialności, a przede wszystkim z przyzwoitości. Kłamstwa nie mogą pozostać bez odpowiedzi" - oświadczyła marszałek Sejmu.

"Do Europy ze zdwojoną siłą powrócił kryzys migracyjny. Nielegalni imigranci, najczęściej młodzi mężczyźni w sile wieku, szturmują wybrzeża Włoch, Grecji i innych państw basenu Morza Śródziemnego. Chcą dostać się do zachodnich państw Unii Europejskiej, bo ta, poprzez politykę otwartych drzwi - prowadzoną przez kanclerz Angelę Merkel i realizowaną przez brukselską biurokracje, w tym przez Donalda Tuska i jego europejską partię EPP, zachęciła ich do takich działań. Tak samo jak zachęciła do tego propozycja przymusowej relokacji, która była bez wątpienia ważną przyczyną nowej inwazji nielegalnych imigrantów na Europę" - stwierdziła w orędziu Witek.

Jak oceniła, "dziś trwa regularna inwazja na wyspę Lampedusa". "Wczoraj wróciłam z wizyty w Rzymie. Rozmawiałam z wieloma politykami i tam ta sprawa jest na pierwszym miejscu, nie ma ważniejszych tematów. Kolejne państwa UE, Niemcy, Francja czy Austria, wprowadzają procedury uszczelniające granice, bojąc się, że kryzys szybko rozleje się także na ich kraje" - dodała Marszałek Sejmu. "Co w tym czasie robi polska opozycja? Wprowadza Polaków w błąd" - stwierdziła również Witek. 

QUIZ Wiesz, jakie wykształcenie mają polscy politycy? To nie takie oczywiste!

Pytanie 1 z 10
Na początek coś prostego: kim z wykształcenia jest były prezydent Lech Wałęsa?
Wieczorny Express - Anusz, Kik
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany