WOŚP

i

Autor: AKPA

Nie krył oburzenia

Dziennikarz TVN ujawnił, jak WOŚP potraktowało wolontariusza! Owsiak szybko zareagował

2023-01-25 11:10

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jak zwykle na początku roku ruszyła z wieloma zbiórkami, którą często wspierają artyści, politycy i dziennikarze. W zbiórki angażują się także wolontariusze, którzy kwestują z puszkami. Dziennikarz TVN Piotr Jacoń ujawnił, jak jeden z nich został potraktowany przez fundację.

Piotr Jacoń, znany widzom TVN głównie z programu „Bez polityki”, postanowił dołączył do grona wspierających WOŚP. Na aukcji, z której dochód zostanie przekazany fundacji, można wylicytować spotkanie z dziennikarzem na planie jego programu. Mimo to ten nie mógł ukryć oburzenia, gdy dowiedział się, jak jeden z wolontariuszy został potraktowany przez WOŚP. - Florek ma 20 lat. To miał być jego pierwszy finał WOŚP w roli wolontariusza. Ale nie będzie. Florek jest młodym transpłciowym mężczyzną. W niedzielę chciał wyjść z puszką na ulice. Z puszką i identyfikatorem. Nie wyjdzie, bo nie mógł tam napisać swojego męskiego imienia. Musiałaby wpisać nieswoje. Żeńskie. W biurze WOŚP powiedzieli, że inaczej nie można. Musi być jak w dowodzie. Ludzie, co z wami jest? – napisał na Instagramie. Piotr Jacoń dodał, że w prokuraturze jest sprawa, która ma sprawić, że Florek dostanie dowód osobisty z właściwym imieniem. Na końcu zaapelował do Jurka Owsiaka, by to zmienił.

Jerzy Owsiak odpowiada

Jurek Owsiak odniósł się do sprawy mówić, ze fundacja musi się trzymać prawa. - Identyfikator ma swój numer i ten numer jest także na puszce wolontariusza. Więc jeśli ktoś chce sprawdzić, czy rzeczywiście posiada wolontariusz identyfikator, czy to jest jego puszka, jest autentyczny, jest prawdziwy, to sprawdza identyfikator i dane. Złośliwi potrafią to zrobić i wtedy mogłoby dojść do nieporozumienia, bo nie zgadza się imię – tłumaczył w rozmowie z Plejadą. Dzięki interwencji dziennikarzy udało się znaleźć kompromis. Z jednej strony identyfikatora będzie zdjęcie i imię używane, a na drugiej to samo zdjęcie oraz dane z dowodu osobistego.

Piotr Jacoń zachwycony

Dziennikarz TVN dowiedział się o nowym rozwiązaniu i pochwalił WOŚP za szybkie działanie w tej sprawie. - Godzina. Tyle minęło od publikacji posta do telefonu Jurka Owsiaka. Będzie identyfikator dla Florka. I będzie precedens, na który mogą powoływać się inne osoby transpłciowe. Gdybyśmy mogli/mogły we wszystkim w takim tempie poprawiać Polskę? Gramy dalej! – napisał.

Sonda
WOŚP 2023 - czy wesprzesz zbiórkę?
Ruszyła budowa sceny na finał WOŚP. Plac Bankowy zamknięty
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany