Jarosław Kaczyński

i

Autor: Sebastian Wielechowski/SUPER EXPRESS Jarosław Kaczyński

Dwie wpadki Kaczyńskiego. Brejzę pomylił z Mejzą, a Inowrocław z Włocławkiem

2022-06-26 22:44

Przez dwa dni szef PiS Jarosław Kaczyński spotykał się z mieszańcami województwa kujawsko- pomorskiego. Podczas wystąpienia w Inowrocławiu pomylił prezydenta tego miasta Ryszarda Brejzę z politykiem związanym z PiS Łukaszem Mejzą. Pomylił też Włocławek z Inowrocławiem.

Dwie wpadki Kaczyńskiego

 Prezes PiS Jarosław Kaczyński był w niedzielę na spotkaniu w Inowrocławiu. Podczas wystąpienia w tym mieście komentował zarzuty o tym, że w Polsce panuje dyktatura. - Czy gdyby w Polsce była dyktatura, a ja, jak twierdzą, jestem tym dyktatorem, czy tutaj pan Mejza by rządził? No obawiam się, że nie - powiedział.

Zobacz też: Kaczyński znowu o LGBT: nie mamy zamiaru nikomu zaglądać do sypialni, ale chcemy utrzymać normalność

Jak podaje tvn.24.pl - prezydentem Inowrocławia jest od 2002 roku Ryszard Brejza, ojciec senatora KO Krzysztofa Brejzy. Łukasz Mejza to polityk związany z PiS, obecnie poseł niezrzeszony, do grudnia 2021 wiceminister sportu. Później Kaczyński powiedział: - Tym bardziej, że przejeżdżając przez Włocławek szczególnych powodów tych rządów nie widziałem. Może się mylę, ale wydaje mi się, że miasto nie jest tak zadbane jakby mogło być. Chodziło mu prawdopodobnie o Inowrocław. We Włocławku prezes PiS był dzień wcześniej.

Sonda
Czy zdjęcie z Jarosławem Kaczyńskim to oznaka prestiżu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE