Donald Tusk

i

Autor: Donald Tusk/Twitter Donald Tusk

Donald Tusk apeluje do opozycji. Pokazał ciekawe wykresy, zdradza przepis na wygraną!

2022-05-16 16:41

Lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk w poniedziałek (16 maja) po raz kolejny zaapelował do innych formacji opozycyjnych o wspólny start w następnych wyborach parlamentarnych. - Zjednoczeni na pewno wygramy - przekonuje szef PO. Przy okazji pokazał ciekawe wykresy i zdradził przepis na wygraną w wyborach.

Z opublikowanego w zeszłym tygodniu sondażu Ipsos dla portalu oko.press wynika, że gdyby cała prodemokratyczna opozycja pięciu partii (w tym Porozumienia Jarosława Gowina, bez Konfederacji) utworzyła jedną listę, to taka koalicja zdobyłaby 50 proc. głosów. Na listę głosowałoby ponad 90 proc. wyborców KO, Polski 2050 i Lewicy. PiS przy takim wariancie mógłby liczyć natomiast na 30 proc. poparcia.

Na wyniki sondażu zareagował w poniedziałek lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk, który po raz kolejny zaapelował do innych formacji opozycyjnych o porozumienie w sprawie utworzenia wspólnej listy.

- Od wielu miesięcy powtarzam te przecież dość oczywiste apele, słowa, prośby o zjednoczenie opozycji - oczywiste przecież nie tylko dla mnie. Dzisiaj mamy kolejny dowód - to wyniki badań renomowanej pracowni badań społecznych Ipsos. I one pokazują, że zjednoczona opozycja ma 50 procent, a PiS tylko 30. PiS nie jest silniejsze od opozycji, PiS jest silny podziałami na opozycji - podkreślił szef PO w krótkim nagraniu opublikowanym na Twitterze.

- Zjednoczeni na pewno wygramy - oświadczył. - Chyba więcej dowodów już nie trzeba. Wzywam wszystkich najserdeczniej i z wielkim przekonaniem tak, jak tylko potrafię: poważnie potraktujmy też to wskazanie, nie tylko koje apele: idźmy do wyborów razem - zaapelował szef Platformy.

Sondaż Ipsos dla oko.press przeprowadzono metodą telefoniczną (CATI) w dniach 10-12 maja 2022 na reprezentatywnej próbie 1014 dorosłych Polaków. 

ZOBACZ TAKŻE: Przerażające groźby pod adresem Henryki Krzywonos. Rozpaczliwy apel do ministerstwa

Express Biedrzyckiej 16.05 (Jan Maria Jackowski, prof. Siewierska-Chmaj, gen. Mieczysław Cieniuch) Sedno Sprawy: Grzegorz Schetyna
Sonda
Czy PiS wygra kolejne wybory?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE