Donald Tusk seniorzy

i

Autor: ART SERVICE, Shutterstock

Nowy sondaż "Super Expressu"

Czy rząd Tuska spełni obietnicę złożoną emerytom? Polacy wyrazili swoje zdanie

2023-11-18 5:15

W kampanii wyborczej Koalicja Obywatelska obiecała wprowadzenie podwójnej waloryzacji emerytur, jeśli inflacja przekroczy 5 procent. Instytut Badań Pollster zapytał Polaków na zlecenie „Super Expressu”, czy ufają, że ta obietnica zostanie spełniona. Okazuje się, że 55 proc. z nas nie wierzy, że zapowiedzi zostaną zrealizowane.

Czy rząd wprowadzi dwie waloryzacje?

Drożyzna i recesja dają się każdemu, ale głównie seniorom, we znaki. Partie polityczne wiele obiecały najstarszym Polakom w kampanii wyborczej. Koalicja Obywatelska deklarowała, że emerytury będą waloryzowane dwukrotnie w roku, w razie wysokiego wzrostu cen. W umowie koalicyjnej, jaką KO podpisała niedawno z Trzecią Drogą i Nową Lewicą, zabrakło jednak konkretnych działań, jakie przyszły rząd zamierza podjąć na rzecz emerytów.

Seniorzy apelują do Tuska o wyższe emerytury. Dodatki PiS do likwidacji?

Czy obietnica drugiej waloryzacji zostanie spełniona? 55 proc. respondentów, ankietowanych przez Instytut Badań Pollster, w to nie wierzy.

18.11 k3 serek

i

Autor: SE W kampanii wyborczej Koalicja Obywatelska obiecała wprowadzenie podwójnej waloryzacji emerytur, gdy inflacja przekroczy 5 proc. Czy Twoim zdaniem ta obietnica zostanie spełniona, jeżeli KO utworzy nowy rząd?

Niska inflacja, mniejsze podwyżki

Jeśli stanie się tak, jak przewidują badani, seniorzy będą rozczarowani. – To będzie zależało od poziomu inflacji, bo druga waloryzacja ma się pojawić, gdy wskaźnik wzrostu cen będzie wyższy od 5 proc. Seniorzy zdają sobie sprawę, że inflacja spada i w 2024 r. podwyżki świadczeń w ogóle będą przez to niższe. Czyli waloryzacja świadczeń będzie niższa niż w tym roku, ale nie z uwagi na złą wolę rządu. Skądinąd ze spadku inflacji wszyscy się cieszymy – komentuje dr Elżbieta Ostrowska, szefowa Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów.

Seniorzy są cyfrowo wykluczeni, ale to się zmieni. Teraz ma kto zadbać o ich edukację

Badanie wykonano w dniach 7-8 listopada na próbie 1014 dorosłych Polaków.

Poniżej zobaczycie, gdzie zamieszka Donald Tusk jako premier. TAJNE ZDJĘCIA:

Sonda
Czy emeryci w Polsce mają godne świadczenia
Do WIĘZIENIA! Polacy ŻĄDAJĄ rozliczenia PiS - Komentery
Nasi Partnerzy polecają