Jarosław Kaczyński

i

Autor: Sebastian Lutek/SUPER EXPRESS Jarosław Kaczyński

Obietnica przedwyborcza?

Czy będzie kolejne województwo na mapie Polski? Jarosław Kaczyński rozwiewa wątpliwości

2022-10-02 7:55

Prezes PiS Jarosław Kaczyński spotkał się w auli Politechniki Koszalińskiej z mieszkańcami powiatów koszalińskiego, sławieńskiego i szczecineckiego. Ci na kartkach mogli spisać swoje pytania do szefa partii, które odczytał wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker. Jedno z nich dotyczyło utworzenia województwa środkowopomorskiegio ze stolicą w Koszalinie. Co odpowiedział prezes PiS?

Pytania mieszkańców do prezesa. "Tu jest pewien kłopot"

Nad efektywnością obecnej struktury regionalnej Polski prezes PiS Jarosław Kaczyński postawił znak zapytania, pytany w Koszalinie o ewentualną zmianę administracyjną w kontekście utworzenia woj. środkowopomorskiego. - To jest sprawa na kolejne kadencje, z całą pewnością – powiedział.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński spotkał się w auli Politechniki Koszalińskiej z mieszkańcami powiatów koszalińskiego, sławieńskiego i szczecineckiego. Ci na kartkach mogli spisać swoje pytania do szefa partii, które odczytał wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker. Jedno z pytań dotyczyło ewentualnej zmiany administracyjnej z kontekście utworzenia woj. środkowopomorskiego, o czym mówił Andrzej Duda podczas swojej pierwszej kampanii w wyborach prezydenckich.

"Ta sprawa była przez nas badana tak bardzo na roboczo. Chcieliśmy takiego rozwiązania, ja też chciałem, ale okazało się, że w znacznej części tego regionu, tej części bardziej na wschód, tej wokół Słupska, w skrócie myślowym mówiąc, tego sobie nie bardzo życzą"  – podkreślił w odpowiedzi prezes Kaczyński. W jego ocenie "tu jest pewien kłopot". Przyznał, że ta "pierwsza próba, myśmy do niej podeszli, ale ona nie zakończyła się powodzeniem". Zdaniem prezesa w ogóle jest pytanie, czy obecna struktura regionalna Polski jest strukturą efektywną.

"Strukturą efektywną w sensie takim, która odnosi się do obsługi obywateli, bo w gruncie rzeczy po to państwo jest, aby jako całość, jako wspólnotę narodową i indywidualnie obsługiwać. (…) To jest sprawa na kolejne kadencje z całą pewnością, ale my się nad tym zastanawiamy i z całą pewnością nie zapomnimy wtedy o środkowym Pomorzu i nie zapomnimy o Koszalinie, który jest naturalną stolicą tego regionu, który tak naprawdę istnieje" – zapewnił prezes PiS.

Raport Złotorowicza - Politolog jasno o końcu prezesa Kaczyńskiego na czele PiS
Sonda
Czy Jarosław Kaczyński powinien już przejść na emeryturę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają