Jarosław Gowin, Jarosław Kaczyński

i

Autor: Tomasz Radzik/SUPER EXPERSS Jarosław Gowin, Jarosław Kaczyński

Decyzja padła również ws. reparacji

Ważne zmiany dla emerytów dot. czternastek. Zyskają bardzo wiele

2022-10-01 22:30

Jarosław Kaczyński spotkał się ze swoimi wyborcami na Pomorzu Środkowym. Podczas przemowy zapowiedział bardzo ważne zmiany ws. 14 emerytur. Okazuje się, że emeryci mają powody do radości, ponieważ zadeklarowano wypłatę co roku jako trwałe świadczenie. To ogromna zmiana w polityce socjalnej rządu Mateusza Morawieckiego.

Czy czternastka będzie co roku? Jarosław Kaczyński informuje

- O tym już mówiła minister Marlena Maląg. Rewaloryzacja będzie bardzo wysoka, będzie "trzynastka", będzie "czternastka". "Czternastkę" chcemy zmienić w trwałe świadczenie. Nie takie jednoroczne, jak było początkowo planowane, tylko trwałe. Co roku będzie "czternastka" - mówił Kaczyński. Dodatkowo warto wspomnieć, że na ten temat zdążył wypowiedzieć się także wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed. Przekazał, że na 13. i 14. emeryturę przeznaczono już 25 mld zł.

Co dalej ze sprawą reparacji?

- Musimy żądać swojego i sądzę, że w ciągu najbliższego tygodnia nota dyplomatyczna w sprawie reparacji zostanie wystosowana - mówił w sobotę w Kołobrzegu prezes PiS Jarosław Kaczyński. Zdaniem prezesa PiS nie odstajemy od Niemców gospodarczo, ekonomicznie ani rozwojowo. "I to się niestety nie podoba. Jeśli sądzicie państwo, że Europa składa się, ta bogatsza, zachodnia, składa się z dobrych wujków, którzy chcą swoich krewnych doprowadzić do swojego poziomu zamożności, to się państwo mylicie głęboko. Absolutnie tak nie jest. W tej chwili te modele gospodarcze, które są tam rozważane, sprowadzają się do tego, żeby tę biedniejszą Europę trochę, jak to się potocznie mówi (...) doić" - dodał Kaczyński. Powiedział także, że to "my mamy obowiązek się bronić, nie zgłaszać jakieś pretensje, że oni nie są tacy dobrzy jak mówią, że są, tylko po prostu się bronić, w sferze zapewnienia sobie tego rozwoju gospodarczego szybszego, niż niemiecki".

 

Sonda
Czy to dobra decyzja ws. 14. emerytury?
Raport Złotorowicza - Politolog jasno o końcu prezesa Kaczyńskiego na czele PiS
Nasi Partnerzy polecają