Przemysław Czarnek

i

Autor: ART SERVICE Przemysław Czarnek

Te słowa wywołają burzę

Minister edukacji Przemysław Czarnek: Stowarzyszenia LGBT robią wodę z mózgu dzieciom i prowadzą do samobójstw

2023-02-03 7:22

- Nie będzie żadnych stowarzyszeń LGBT, które robią wodę z mózgu dzieciom i prowadzą do samobójstw wśród młodzieży - powiedział w czwartek w Telewizji Republika minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

"Willa plus" - szef MEiN Przemysław Czarnek komentuje medialne doniesienia 

Portal TVN24 opublikował artykuł zawierający listę 12 nieruchomości oraz organizacji, którym zostały przyznane dotacje na ich zakup w ramach konkursu MEiN. Podano, że jest to lista "willi, budynków, apartamentów i działek budowlanych, które już trafiły lub najpewniej trafią do organizacji powiązanych z politykami Prawa i Sprawiedliwości oraz do katolickich i prawicowych fundacji". - Nikczemność i podłość pani Lubnauer, pani Szumilas, panów różnych redaktorów z TVN 24 czy innych lewicowo-liberalnych postkomunistycznych mediów jest nieprawdopodobna - skomentował tę sprawę minister Czarnek. Jak dodał: - Konkurs był absolutnie transparentny, oparty na przepisach prawa, a beneficjentami są podmioty prowadzące działalność proedukacyjną. Czterdzieści milionów złotych skierowaliśmy do 42 podmiotów na przeróżne inwestycje kierowane do osób młodych - podkreślił.

Czarnek grzmi. Poszło o LGBT

- Nie będzie żadnej seksualizacji dzieci, żadnych stowarzyszeń LGBT, które robią wodę z mózgu dzieciom i prowadzą do samobójstw wśród młodzieży. Dlatego te organizacje dziś tak trzeszczą i płaczą – dodał szef MEiN na antenie Telewizji Republika. - Będziemy pokazywać wielkie rzeczy, które się dzieją dzięki organizacjom pozarządowym, które wspieramy. Niech panie Szumilas i Lubnauer staną przed kamerą i przeproszą te niepełnosprawne dzieci i ich rodziców za to, że szydzą z programów, które pomagają tym osobom - podsumował.

- To, że te pieniądze nie trafiły do organizacji lewackich, do promujących ideologię LGBT, gender, seksualizujących dzieci, to jest to, co strasznie zdenerwowało stację TVN, bo tylko ona poświęciła temu uwagę już drugi dzień – ocenił szef MEiN w środę wieczorem w programie "Polski punkt widzenia" na antenie Telewizji Trwam. - My nie będziemy przekazywać żadnych środków ani LGBT, ani organizacjom genderowskim, ani tym, które seksualizują dzieci, bo to jest sprzeczne z konstytucją. My tego robić nie będziemy, choćby nas atakowali nie wiem ile dni – oświadczył Przemysław Czarnek.

Sonda
Jak oceniłbyś Przemysława Czarnka jako ministra?
Czarnek o podręczniku hit autorstwa prof. Roszkowskiego. Mówi o nagonce!
Listen on Spreaker.