Przemysław Czarnek

i

Autor: ART SERVICE Przemysław Czarnek

Zaskoczeni?

Czarnek ostro o LGBT. Jest odpowiedź premiera

2023-02-02 13:29

Minister edukacji Przemysław Czarnek nie waha się zabierać głosu w najbardziej kontrowersyjnych tematach. Nie raz z jego ust padają bardzo mocne słowa i opinie. Tym razem szef resortu edukacji wypowiadał się w TV Trwam na temat dotacji dla organizacji pozarządowych, związanych z LGBT. Odpowiedział sam premier Mateusz Morawiecki.

Przemysław Czarnek jest częstym gościem w audycjach Radia Maryja i Telewizji Trwam. Ostatnio minister pojawił się w programie "Polski punkt widzenia". Wypowiedział się między innymi na temat dotacji 40 milionów zł dla 42 organizacji pozarządowych i tak zwany program willa plus. Powiedział, kto nie dostanie żadnych środków. - To, że te pieniądze nie trafiły do organizacji lewackich, do promujących ideologię LGBT, gender, seksualizujących dzieci, to jest to, co strasznie zdenerwowało stację TVN, bo tylko ona poświęciła temu uwagę już drugi dzień. My nie będziemy przekazywać żadnych środków ani LGBT, ani organizacjom genderowskim, ani tym, które seksualizują dzieci, bo to jest sprzeczne z konstytucją. My tego robić nie będziemy, choćby nas atakowali nie wiem ile dni – oświadczył Przemysław Czarnek.

Premier odpowiada Czarnkowi

Na słowa ministra edukacji zareagował Mateusz Morawiecki, który podczas konferencji prasowej wsparł Przemysława Czarnka. - Zamierzamy mu podziękować, że stara się wspomagać różne organizacje pozarządowe. Może są organizacje, które w czasach Tuska miały duży dostęp do środków i teraz są niezadowolone. Dziś te programy są i rozwijają się. One są zawsze oparte o jasne kryteria – oznajmił premier.

Sonda
Zgadzasz się ze słowami Przemysława Czarnka?
Express Biedrzyckiej - Barbara Nowacka: Czarnek to arogant i kłamie