Taki styl ma Beata Szydło

i

Autor: Sebastian Wielechowski/SUPER EXPRESS

Była premier przekazała ważne wieści

Beata Szydło chwali Komisję Europejską za reakcję. Polacy dostaną pieniądze

2023-03-30 14:50

Była premier, europosłanka Beata Szydło przekazała dobre wieści dla polskich hodowców zbóż. Rolnicy dostaną ok. 30 mln euro (140 mln zł) rekompensaty. – Cieszę się, że Komisja Europejska szybko zareagowała także w sprawie ustalonej wczoraj z rolnikami przez premiera Henryka Kowalczyka kwestii przywrócenia ceł na ukraińskie zboże.

Porozumienie z rolnikami

Wieczorem 29 marca 2023 r. rolnicy porozumieli się z ministrem rolnictwa Henrykiem Kowalczykiem w sprawie odszkodowań za straty, jakich doznali w związku z niekontrolowanym napływem ukraińskiego zboża do Polski. Rolnicy dostaną ok. 30 mln euro (ok. 140 mln zł) z Brukseli. Tak zdecydowała Komisja Europejska. Jest też możliwość podwojenia tej kwoty z budżetu krajowego. Odszkodowania dostaną też: Bułgaria (prawie 17 mln) i Rumunia (10 mln). O tej decyzji KE poinformował na Twitterze unijny komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski z PiS.

Hieronim z Wrocławia i Maksymilian z Przeworska oburzeni tym, co się dzieje w Sejmie: "Weźcie się do roboty"

Była premier pisze o decyzji KE

O decyzji KE poinformowała także była premier Beata Szydło: „Komisja Europejska po naszych uwagach zatwierdziła 30 mln euro pomocy dla polskich rolników. Cieszę się, że KE szybko zareagowała także w sprawie ustalonej wczoraj z rolnikami przez premiera Henryka Kowalczyka w kwestii przywrócenia ceł na ukraińskie zboże” – napisała Szydło.

Przypominamy, że europosłanka Szydło mocno zaangażowała się w kampanię wyborczą w Polsce.

Express Biedrzyckiej - Jan PIEKŁO
Sonda
Beata Szydło powinna wrócić do polskiej polityki?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany