Andrzej Duda

i

Autor: Sebastian Wielechowski/SUPER EXPRESS Andrzej Duda

Wiadomo, kto będzie nowym szefem BPM

Andrzej Duda powołał zastępcę Jakuba Kumocha. Stanowisko objął wiceminister

2023-01-12 15:55

Prezydent Andrzej Duda oficjalnie odwołał Jakuba Kumocha z funkcji szefa Biura Polityki Międzynarodowej w KPRP, jednocześnie od 13 stycznia powołując jego następcę. Będzie nim dotychczasowy wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz.

Andrzej Duda odznaczył Jakuba Kumocha Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w służbie dyplomatycznej i za reprezentowanie Polski za granicą. Swoją funkcję pełnił od 12 lipca 2021 roku, a styczniowy wyjazd prezydenta do Lwowa był jego ostatnim przedsięwzięciem. Sam zainteresowany poinformował o swoim odejściu na Facebooku, gdzie jako powód podał sprawy rodzinne. Mianowano także nowego szefa Biura Polityki Międzynarodowej w KPRP. Zostanie nim były wiceszef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Marcin Przydacz. Swoje obowiązki ma pełnić od 13 stycznia, a MSZ przekazało, że z dniem 12 stycznia zakończył pracę w resorcie spraw zagranicznych. W oficjalnym poście na Twitterze podziękowano Marcinowi Przydaczowi za lata pracy. Warto przypomnieć, że nowy szef Biura Polityki Międzynarodowe pracował już w Kancelarii Prezydenta w latach 2015-2019. Pełnił wówczas funkcję zastępcy dyrektora Biura Spraw Zagranicznych. Ze stanowiska odszedł, gdy został powołany na wiceministra.

Sonda
Jak oceniasz prezydenta Andrzeja Dudę?
Marcin Przydacz o KPO: "Jest bardzo duża szansa, by te negocjacje zakończyły się pozytywnie, pod warunkiem, że" [Sedno Sprawy]